E-edukacja Cieszyn Na czasie

Pracę policjantów poznali od podszewki. Młodzi z Zaborza w Strumieniu

Fot. KPP Cieszyn

Jak w praktyce wygląda policyjna praca? To mieli okazję sprawdzić uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborzu. Młodzi od podszewki mieli okazję poznać pracę policjanta pionu kryminalnego oraz prewencji w Strumieniu.

10 maja policjantów strumieńskiego komisariatu odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborzu. Policjanci i pracownicy cywilni Komisariatu Policji Strumieniu zaprosili dzieci na wycieczkę po komisariacie. Policjanci oprowadzili wszystkich po pomieszczeniach budynku, a także przedstawili, na czym polega służba mundurowych, nie tylko ze Strumienia. Zwiedzając poszczególne pomieszczenia komisariatu dzieci wsłuchiwały się w przekazywane im porady, szczególnie te związane z bezpieczeństwem w internecie.

– Teraz będą już wiedziały co robią dzielnicowi, jak wygląda pobieranie odbitek palców, jak wygląda telefon dyżurnego i co trzeba podać, aby policjanci wiedzieli gdzie jechać na interwencję, a także ile pracy mają panie sekretarki – podkreślił oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Dzieci przyjął również komendant Komisariatu Policji w Strumieniu kom. Adam Łosiński, czyli najważniejsza osoba w komisariacie. Podczas spotkania był również czas, aby zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i wypróbować to, co dzieci lubią najbardziej – policyjne sygnały.

Fot. KPP Cieszyn

google_news