Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Pracowita niedziela w Szczyrku. Ksiądz rozdawał Biblie

Fot. Z archiwum parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu

Parafia ewangelicko-augsburska w Szczyrku Salmopolu dziś zainaugurowała swój nowy projekt – “Lato z Biblią”, o którym pisaliśmy już tutaj. To była bardzo robocza niedziela.

– Chcemy rozdawać przez całe lato Biblie gratis, by jak najwięcej mieszańców naszych Beskidów i turystów czytało Słowo Boże. Jest jak chleb każdego dnia. Natychmiast po nabożeństwie na naszym parkingu, przy bardzo ruchliwej drodze, bo jedynej ze Szczyrku do Wisły, ustawiliśmy stoisko. Na pierwszy rzut poszły Biblie dla motocyklistów. Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania. Motocykliści, wiedząc o stoisku i naszym projekcie, przyjeżdżali z różnych stron Śląska i po krótkiej rozmowie, wyjaśnieniu naszej idei, zabierali Biblie w drogę z wielką radością – opowiada ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu.

Pod kościołem pojawili się także mieszkańcy Szczyrku i rowerzyści. Żaden nie odszedł z pustymi rękoma. – Teraz musimy uzupełnić nasze zapasy i zapraszamy znowu za dwa tygodnie, ale już nie tylko motocyklistów, lecz także rowerzystów i kierowców samochodów. Widzimy, że jest głód Słowa Bożego, co nas bardzo cieszy, a nasz projekt okazał się strzałem w dziesiątkę – przyznaje ks. Jan Byrt.

19 lipca od 13.00 warto znów zajrzeć na parking przy kościele w Szczyrku Salmopolu…

 

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments