Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Pracownia muzyczna zmieniła oblicze

Fot. Wojciech Ciomborowski

Zespoły działające przy suskim Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek oraz uczestnicy warsztatów i kół zainteresowań mają teraz jeszcze większe możliwości działania. Do ich dyspozycji jest zmodernizowana pracownia muzyczna.

Stworzona w zabytkowych wnętrzach renesansowego zamku suskiego pracownia muzyczna została zmodernizowana w ramach projektu „Podniesienie standardu pracowni muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury – Zamek poprzez wymianę oświetlenia, wytłumienie, malowanie pomieszczenia oraz zakup wyposażenia”. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł prawie 50,2 tys. zł, z których niemal 18,3 tys. zł wyłożył burmistrz miasta. Pozostałe ponad 31,9 tys. zł  pochodziło z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20. Wniosek o przyznanie dotacji został złożony w ubiegłym roku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Podbabiogórze”.

W ramach kompleksowych prac modernizacyjnych w sali muzycznej wykonano roboty remontowe (uzupełniono ubytki na ścianach, pomalowano pomieszczenie, wymieniono istniejącą w nim instalację grzewczą, a także zamontowano nowoczesne i energooszczędne oświetlenie ledowe). Pracownia została wyposażona w nowe meble do przechowywania instrumentów i akcesoriów muzycznych, panele akustyczne wytłumiające pomieszczenie, tablicę edukacyjną, krzesła i pulpity muzyczne. Z myślą o działających przy Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek zespołach i grupach muzycznych doposażono ją w nowoczesny sprzęt – przenośne pianino cyfrowe, laptop wraz z programem do obróbki cyfrowej dźwięku oraz sprzęt studyjny (cyfrowy rejestrator dźwięku i mikrofony pojemnościowe). – Przeprowadzone prace remontowe i zakupione wyposażenie podniosło standard pracowni, a także wpłynęło na zwiększenie jego funkcjonalności. Zakupiony sprzęt studyjny posłuży instruktorom i muzykom do tworzenia i rejestracji utworów w celach edukacyjnych, promocyjnych i dokumentacyjnych,  archiwizujących dziedzictwo Podbabiogórza oraz nagrań demo wymaganych przy zgłoszeniach do przesłuchań konkursowych, a także umożliwi analizę wykonań i korektę brzmieniową poszczególnych nagrań – mówi Grzegorz Wysmołek, dyrektor suskiego MOK – Zamek. Wspomina, że z myślą o  występach i koncertach zespołów i grup muzycznych odbywających się w plenerze w ramach doposażenia pracowni muzycznej zakupione zostały namioty, pełniące funkcje szatni, garderoby i zaplecza technicznego, a także wykonany został mobilny podest (podłoga) z elementów umożliwiających odpowiednie zabezpieczenie podłoża w wybranej lokacji i aranżację przestrzeni na potrzeby prezentacji tańców regionalnych, biesiad z udziałem chóru, czy koncertów plenerowych orkiestry dętej.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments