Bielsko-Biała Na sygnale Sucha Beskidzka

Przejęli lewy tytoń i alkohol

Fot. KPP w Suchej Beskidzkiej

Suski patrol prewencji i policjanci kryminalni, w wyniku wspólnych działań, zatrzymali do kontroli na ul. Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej hyundaia. W pojeździe oprócz kierowcy, policjanci zauważyli reklamówki z krajanką tytoniową oraz papierosami.  Jak się okazało, nie miały polskich znaków akcyzy.

W sumie bielszczanin przewoził nielegalnie 18 kg tytoniu oraz kilka tysięcy papierosów. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut paserstwa wyrobów akcyzowych. Podliczono, że uszczuplił dochody Skarbu Państwa prawie o 21,5 tys. zł. Na poczet przyszłej kary dokonano tymczasowego zajęcia mienia bielszczanina, który musiał oddać posiadane 2,5 tys. zł.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Stryszawa, który na terenie tej gminy rozprowadzał nielegalne wyroby tytoniowe. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono ponad 10 tysięcy papierosów, 9 kg krajanki tytoniowej, a także 19 litrowych butelek spirytusu.  Mężczyźnie również przedstawiono zarzut paserstwa wyrobów akcyzowych. Wprowadzając lewy towar na rynek uszczuplił wpływy z akcyzy na kwotę prawie 21 tys. zł.

Obu mężczyznom grozą wysokie kary finansowe.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy W
Jerzy W
4 lat temu

Auschwitz w Oświęcimu więźniowe często wymieniali swoje głodowe porcje pożywienia w zamian za papierosy nawet była wymiana np. złoto w zamian za papierosy Wobec tego należy droga ukochana siostro wicepremier Beata Szydło ulżyć niedoli osób palących Siostra nasza spełnia tyle życzeń mieszkańców Polski wobec tego proponuję debatę nad obniżeniem cen papierosów w Polsce .

Ja ja
Ja ja
4 lat temu
Reply to  Jerzy W

Szydło jest ZEREM!!!!!

Jerzy W
Jerzy W
4 lat temu

Nie rozumiem czemu papierosy z akcyzą są jednak bardzo drogie to że ktoś pali nie znaczy że ma łatać dziury zadłużonego państwa polskiego Wiadomo że łatamy dziury zadłużonego państwa alkoholem, papierosami Proszę na drugi raz podać wpływy jakie wpłynęły do kasy państwowej z tytułu sprzedaży alkoholu oraz papierosów . Jednocześnie według mnie czasem może dochodzić do patologii społecznej z powodu że dana osoba paliła a nagle brak gotówki na zakup np. papierosów to być może trzeba jakimś nielegalnym sposobem zdobyć gotówkę aby zakupić np. papierosy Bez dalszego komentarza .

Jerzy W
Jerzy W
4 lat temu

Według mnie nie ma sensu kupować tytoniu nie wiadomego pochodzenia tym bardziej krajanki tytoniowej Powodów jest dużo tytoń często mokry , nieprzyjemny zapach z papierosa w pomieszczeniach . Sprawa nabijani papierosów też nie należy do łatwych aby wykonać dobry papieros . Wiadomo często bieda zmusza osoby do robienia samemu papierosów . Nawet często krajanka z akcyzą według mnie pozostawia wiele do życzenia gdyż w opakowaniu często są pewne wtrącenia których być nie powinno .

Arek
Arek
4 lat temu

To rozbój policji w biały dzień…………..za PO i PSL takich rzeczy nie było…….czas na skargę do Brukseli