Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Premiera w Banialuce. Poruszająca baśń wyreżyserowana przez dyrektora

Migawki z przedpremierowego pokazu i spotkania z twórcami. Zdjęcia: Zdzisław Niemiec, Marcin Kałuski

Z pierwszą premierą po półrocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, startuje w sobotę, 26 września, o 17.00 bielski Teatr Lalek Banialuka. Zaprezentuje adaptację baśni „Augustus”, której autorem jest Herman Hesse, kojarzony głównie z kultową powieścią „Wilk stepowy”.

„Augustus” to baśniowy moralitet o człowieku uwielbianym, a jednocześnie egoiście, który czerpie bez skrupułów z życia co tylko się da, nie dając nic od siebie, lekceważąc uczucia innych ludzi. Czy zdoła zatrzymać swą chciwość i egoizm? Czy odmieni swoje życie i zdoła kogoś pokochać? W losach tej postaci może się przejrzeć każdy z widzów.

Widowisko, adresowane do młodzieży i dorosłych jest wysmakowane plastycznie (scenografia Pavla Hubićki), ma też bogatą, współtworzącą akcję oprawę muzyczną, skomponowaną przez Piotra Klimka. Adaptacja tekstu Hessego i reżyseria jest dziełem Jacka Popławskiego – to jego pierwsza realizacja po objęciu funkcji dyrektora Banialuki. W roli tytułowej Ziemowit Ptaszkowski, towarzyszą mu Dominika Kaczmarek, Magdalena Obidowska, Lucyna Sypniewska i Ryszard Sypniewski.

„Augustus” grany jest w kameralnej Scenie na Piętrze. Premierowe pokazy będą – ze względu ma niewielką liczbę miejsc – dwa, w sobotę i niedzielę.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments