Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

PrestaShop – najważniejsze zalety darmowej platformy e-commerce

Bezpłatne oprogramowanie e-commerce PrestaShop to najczęściej używana w Polsce platforma do prowadzenia handlu drogą internetową. Na całym świecie ufają jej miliony użytkowników, opierając na PrestaShop swój internetowy biznes. W czym tkwi tajemnica darmowego oprogramowania sprzedażowego i jak przekuć zalety PrestaShop na sukces w niezwykle wymagającej branży e-handlu? Poznaj najważniejsze korzyści z wyboru tej niezwykle rozbudowanej platformy e-commerce.

1. Możliwość modyfikacji kodu

2. Przyjazny interface użytkownika

3. Wydajne i funkcjonalne oprogramowanie

4. Rozbudowana społeczność

 Możliwość modyfikacji kodu

Otwarty kod oprogramowania PrestaShop umożliwia dowolne modyfikacje i dostosowanie struktury sklepu internetowego do indywidualnych wymagań użytkownika. W praktyce pozwala to uzyskiwać dzięki darmowemu oprogramowaniu funkcjonalności podobne do tych, które oferuje nam płatny soft czy dedykowane rozwiązania programowe. Otwarty kod umożliwia zwiększenie funkcjonalności i dostosowanie estetyki sklepu do wymogów branży, nawyków klientów i trendów panujących aktualnie na rynku.

Przyjazny interface użytkownika

Specjaliści od UX (interfejsu użytkownika) nieustannie pracują nad poprawą funkcjonalności i ułatwieniem obsługi poszczególnych modułów, wtyczek czy dodatków PrestaShop. Każda kolejna wersja oprogramowania zawiera dodatkowe rozwiązania, które sprawiają, że sklep oparty o ten dedykowany soft jest po prostu łatwiejszy w obsłudze i zarządzaniu – także dla osób, które nie posiadają fachowej wiedzy informatycznej. Panel administracyjny nie powinien stwarzać kłopotów nawet początkującym.

Wydajne i funkcjonalne oprogramowanie

Mimo iż PrestaShop jest darmowym oprogramowaniem, daje swoim użytkownikom praktycznie nieograniczone możliwości. Wszystko to sprawia, że platforma pozwala na budowę dużych, skomplikowanych strukturalnie przedsięwzięć e-commerce, bez obaw o funkcjonalność, wydajność czy inne parametry. Plusem są również darmowe dodatki i moduły PrestaShop – ich liczna oraz łatwość obsługi pozwalają dopasować optymalne rozwiązania, jednocześnie znacznie skracając czas projektowania sklepu internetowego.

Rozbudowana społeczność

Równie istotna co darmowe dodatki i moduły, jest rozbudowana społeczność użytkowników PrestaShop. Wsparcie osób, które codziennie pracują w oparciu o tę darmową platformę, dostęp do poradników, tutoriali oraz możliwość uzyskania szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi ze strony bardziej doświadczonych użytkowników sprawiają, że rodzina PrestaShop stanowi wymierne wsparcie dla wszystkich tych, którzy potrzebują informacji na temat poszczególnych rozwiązań przy budowie sklepu. Zobacz najlepsze dodatki PrestaShop.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments