Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Prestiżowe studia MBA ponownie w Cieszynie

Absolwenci programu Master of Business Administration realizowanego w Cieszynie. Fot. z arch. AWSB

Master of Business Administration to jeden z najbardziej elitarnych programów studiów menedżerskich. W listopadzie rusza w Cieszynie kolejna edycja studiów MBA, który realizuje Akademia WSB we współpracy ze światowym liderem rynku usług profesjonalnych – firmą EY. Według rankingu programów MBA, to jedne z najlepszych tego typu studiów w Polsce. Studia Master of Business Administration skierowane są do osób zarządzających zespołami, które posiadają doświadczenie zawodowe.

MBA w Cieszynie we współpracy z światowym gigantem firmą EY

Program Master of Business Administration jest realizowany Cieszynie już po raz dziesiąty, każdorazowo osiągając bardzo wysokie oceny uczestników. Zajęcia z czołowymi ekspertami w Polsce odbywają się raz w miesiącu w cieszyńskim hotelu Mercure, zapewniając uczestnikom komfort studiów i wygodny dojazd. Niewielkie grupy umożliwiają bezpośredni kontakt na linii ekspert – student ale również sprzyjają integracji uczestników.

Partner studiów EY Academy of Business

Program studiów Master of Business Administration, realizowany w Cieszynie, powstał we współpracy z EY Academy of Business (dawniej Ernst & Young), firmą, która jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących audyt, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Michał Błeszyński FCCA, CIA Manager EY Academy of Business, wykładowca programu MBA w Cieszynie. Fot. z arch. AWSB

Jak podkreśla przedstawiciel EY – Michał Błeszyński FCCA, CIA Manager, „Studia MBA, prowadzone w partnerstwie z EY, należą do najbardziej elitarnych studiów na rynku, przynoszących uczestnikom wymierne profity. Predestynują do pełnienia najwyższych stanowisk w firmach, uczą myślenia strategicznego, harmonijnego – w oparciu o wypracowaną architekturę procesów. Wspólnie z Akademią WSB stworzyliśmy program MBA dopasowanych do globalnej, innowacyjnej, cyfrowej i zmiennej gospodarki, opartych na nowych analizach, które zastąpią stare modele zarządzania”.

Studia MBA w Cieszynie – więcej informacji na stronie Akademii WSB pod poniższym linkiem:

https://wsb.edu.pl/cieszyn/kierunki/studia-podyplomowe/programy-zaawansowane-mba/master-of-business-administration-partner-kierunku-ey-academy-of-business-cieszyn.html?utm_source=beskidzka24.pl&utm_medium=tekst&utm_campaign=mba_ey

Modułowy program. Co to oznacza?

Jak podkreśla prof. Marcin Lis wykładowca studiów MBA a zarazem Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB – „Program studiów Master of Business Administration realizowanych w Cieszynie, składa się z siedmiu modułów, tj.: analiza i zarządzanie strategiczne, finanse i rachunkowość, prawo cywilne i handlowe, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie projektami i procesami biznesowymi, marketing i zarządzanie sprzedażą. Ostatni moduł stanowią wdrożeniowe projekty menedżerskie z zakresu: HR, finansów, zarządzania projektami, marketingu i zarządzania sprzedażą. Kształcimy w oparciu o nowoczesny, modułowy model edukacyjny, najnowsze trendy, najwyższe standardy akademickie oraz potrzeby rozwojowe kadry menedżerskiej.”

Prof. Marcin Lis – wykładowca studiów MBA, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB. Fot. z arch. AWSB

Każdy z modułów stanowi autonomiczną część kształcenia, z wykorzystaniem optymalnych dla tematyki narzędzi: warsztatów, business case, analizy przypadków, action learning, coachingu grupowego, dyskusji panelowych, gier decyzyjnych i treningów kierowniczych. Interdyscyplinarny program umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych z najważniejszych obszarów aktywności zawodowej menedżerów.

Wiedza, ludzie, kontakty

Jak podkreślają absolwenci studiów, niezwykle ważnym ich elementem, jest możliwość nawiązania cennych kontaktów. Wspólne studia są okazją do poznania przyszłych kontrahentów, wspólników i współpracowników. Nie bez znaczenia jest fakt, że zajęcia nastawione są na praktykę, a wykładowcy to prawdziwi eksperci posiadający bogate doświadczenie w branży.

Uprawnienia do zasiadania w spółkach Skarbu Państwa

Co ważne, absolwent programu MBA może ubiegać się o zasiadanie w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, zgodnie z Ustawą o zasadach zarządzania mieniem państwowym, bez dodatkowych egzaminów.

Docenienie w rankingu programów MBA

W prestiżowym Rankingu Programów MBA Perspektywy 2021 Akademia WSB zajęła 13. Miejsce, trafiając tym samym do „Złotej Piętnastki”. Program Master of Business Administration (partner EY) zajął wysokie 6 miejsce w kategorii “Jakość kadry”. Uczelnię doceniono również w kategorii „Jakość studentów” – 7. miejsce oraz w kategorii „Opinia studentów” – 9. miejsce.

Akademia WSB zajęła wysokie miejsce w rankingu programów MBA 2021. Fot. z. arch. AWSB

Ostatnie dni rekrutacji

Aktualnie trwa rekrutacja kandydatów do nowej edycji programu MBA w Cieszynie. Pierwsze zajęcia odbędą się w połowie listopada 2022. Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do grupy.

Absolwenci programu Master of Business Administration realizowanego w Cieszynie. Fot. z arch. AWSB

Więcej o programie Master of Business Administration w Akademii WSB w Cieszynie tutaj.

Kontakt w sprawie studiów MBA w Cieszynie:

Akademia WSB
Wydział Zamiejscowy w Cieszynie
ul. Frysztacka 44
43-400 Cieszyn
[email protected]
Rekrutacja tel: 33 852 30 94 lub 885 588 100
Strona www: https://wsb.edu.pl/cieszyn

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zza Olzy
zza Olzy
1 rok temu

Przeszkolić tam Obajtka,bo on swoje MBA kupił,czy jakoś tak .

Miejscowy
Miejscowy
1 rok temu
Reply to  zza Olzy

Ja siedzisz za Olzą to tam oczywiście tankujesz swojego gruchota. Tam Obajtka nie ma więc masz bardzo tanie paliwo, tylko dlaczego w czechach na stacji jest pusto, a u nas kolejka non stop?

zza Olzy
zza Olzy
1 rok temu
Reply to  Miejscowy

W Polsce,też można być za Olzą. Mówię tylko o tym hochsztaplerze i złodzieju w jednym.

Piękny Marian
Piękny Marian
1 rok temu

Pic na wodę. Artykuł sponsorowany. Piękna Pani Rektor nadal na topie. Masakra…

sponsor
sponsor
1 rok temu
Reply to  Piękny Marian

Wypatruję Pięknego Mariana wśród absolwentów, nie widzę, masakra, piękną panią rektor widzę.