Wydarzenia Bielsko-Biała

Prezent od Orkiestry dla bielskiego pediatryka

Fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny wsparła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Dzięki hojnemu prezentowi bielskim lekarzom będzie teraz łatwiej walczyć o życie ciężko chorych dzieci. Nowy sprzęt podarowany przez WOŚP doskonale wpisuje się też w specyfikę badań wykonywanych u noworodków.

Tym razem Orkiestra zakupiła naszemu szpitalowi nowoczesny aparat RTG dla dziecięcej placówki medycznej, który wzbogaci wyposażenie diagnostyczne Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci. Specjalistyczne urządzenie umożliwia wykonywanie zdjęć na szpitalnym łóżku lub w inkubatorze. Dużym ułatwieniem jest przeprowadzanie badań RTG w szpitalnej sali, gdzie przebywa dziecko bez konieczności odwiedzania znajdującej się w innym budynku pracowni rentgenowskiej. Dodatkowo specjalna osłona sprawia, że znajdujące się w sali inne dzieci nie są narażone na promieniowanie. Wartość urządzenia wynosi 450 tys. złotych.

Gorąco dziękuję Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, że kolejny raz pamiętała o potrzebach małych pacjentów naszego szpitala. Nowy aparat RTG bardzo  przyda się na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci, a zakup tego typu aparatury z naszych środków, przy obecnym stanie finansowym służby zdrowia, byłby sporym problemem – mówi Ewa Bachta, dyrektor szpitala. 

Już wcześniej bielski Pediatryk otrzymywał od WOŚP m.in. respirator noworodkowy, aparat EKG, inkubatory, stanowisko do resuscytacji, lampę do fototerapii, pompy do żywienia pozajelitowego, kardiomonitory, pulsoksymetry oraz kilkadziesiąt szpitalnych łóżek i rozkładanych foteli dla rodziców opiekujących się chorymi dziećmi.

  

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Uznanie. Dobrze byłoby wiedzieć (podsumować) jaki jeszcze inny sprzęt w szpitalu jest zafundowany przez Orkiestrę. W kierunku wiedzy przeciwników.

Adam
Adam
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Ale jak by dał pis i karierowicz szwe– to by była pompa tv itp szpital ma tak super pozycję tylko dzięki WOŚP a nie karierowiczowi z pis.

Wiktor
Wiktor
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Pani niby wice ministranta nie pozwoli i tyle w temacie