Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Zakazu nie będzie

Większość pieców w wadowickiej gminie opalana jest najtańszym paliwem – węglem i drewnem. Fot. Bogdan Szpila

Projekt uchwały o zakazie stosowania paliw stałych trafił do kosza.

W grudniu 2019 roku Klub Radnych Wolne Wadowice (działający w Radzie Miejskiej w Wadowicach) zaprezentował projekt uchwały zakazującej stosowania w wadowickiej gminie paliw stałych w gospodarstwach domowych i instalacjach wykorzystywanych do działalności gospodarczej innej niż wytwarzanie i sprzedaż ciepła. Według wnioskodawców uchwała miała obowiązywać ze skutkiem natychmiastowym w stosunku do nowych instalacji grzewczych, a dla instalacji istniejących miał być wyznaczony okres przejściowy.

Na rychłą poprawę stanu powietrza w wadowickiej gminie nie można liczyć.  Komisja Rolnictwa i Ekologii RM w Wadowicach wydała o projekcie opinię negatywną, toteż proponowana przez KRWW uchwała nie będzie rozpatrywana przez radnych.

Decyzja KRiE to pokłosie dyskusji, w której zawracano uwagę, że większość mieszkańców wadowickiej gminy wykorzystujących do ogrzewania paliwa stałe nie stać na wymianę kotła ani stosowania paliw innych niż węgiel i drewno.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz
1 rok temu

Niezrozumiałe, że opinia komisji jest ostateczna i projekt nie jest rozpatrywany przez pozostałych radnych. Celem komisji jest rozpatrzenie projektu uchwały, wydanie opinii i skierowanie jej do Rady Miasta czyli pod głosowanie wszystkich radnych.