Wydarzenia Oświęcim

Prezydent Oświęcimia krytykuje działania kurator Barbary Nowak

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Fot. UM Oświęcim

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut wydał oświadczenie w sprawie szkodliwych działań podejmowanych przez małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak.

W ubiegłym tygodniu kilku posłów, w tym Marek Sowa (KO) z podoświęcimskiego Bobrka, przeprowadzili kontrolę poselską w Małopolskim Kuratorium Oświaty w Krakowie. Po tej kontroli okazało się, że w kuratorium przygotowana jest lista organizacji, które są „wysoce szkodliwych” dla uczniów. Lista została przygotowana przez konserwatywne stowarzyszenie Ordo Iuris.

Patrząc na listę organizacji rzekomo „realizujących strategie stopniowej destrukcji norm społecznych” mających na celu „zamierzoną seksualizację pod pozorem edukacji” można łatwo wywnioskować, że jest ona mało obiektywna i raczej spójna z poglądami Ordo Iuris oraz samej kurator Barbary Nowak – stwierdził poseł Marek Sowa.

Jak się okazało na liście znalazły się między innymi Amnesty International, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Bardziej kochani” oraz Centrum Żydowskie w Oświęcimiu i Stowarzyszenie Romów w Polsce z Oświęcimia. Ujawnienie tego faktu wywołało ogromne kontrowersje w całej Polsce. Dzisiaj (26 stycznia) do sprawy odniósł się prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

– “Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec działań kurator Barbary Nowak, które szkodzą dobremu imieniu wielu uznanych organizacji. Wśród nich znalazły się również funkcjonujące w naszym mieście Centrum Żydowskie i Stowarzyszenie Romów w Polsce. W0 Oświęcimiu – Mieście Pokoju działają instytucje, fundacje i stowarzyszenia, które pracują na rzecz pamięci, dialogu i pojednania. Uczą tolerancji i zrozumienia dla drugiego człowieka. Mówią do czego prowadzi nienawiść, dyskryminacja i brak szacunku dla innych.

Znaczącą rolę w tych działaniach odgrywają Centrum Żydowskie i Stowarzyszenie Romów. Obie instytucje organizują własne, nowatorskie projekty, które spotykają się z ogromnym zainteresowaniem również wśród mieszkańców naszego miasta. Od lat są znanymi i cenionymi międzynarodowymi ośrodkami, które nauczają jak ważny w naszych relacjach jest wzajemny szacunek.

Wiele z tych programów jest skierowanych do młodzieży. Są też partnerem miasta w różnych przedsięwzięciach, takich jak między innymi Oświęcimskie Forum Praw Człowieka.

Małopolska Kurator Oświaty nie pierwszy raz podejmuje działania, które szokują i bulwersują opinię publiczną. Jej poglądy są pełne uprzedzeń i braku szacunku dla innych. Podważają wizerunek wielu organizacji pozarządowych, ale przede wszystkim nie służą szkole, uczniom i rodzicom” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez prezydenta Janusza Chwieruta.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
26 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
3 miesięcy temu

dziurami w drogach się zajmij i odśnieżaniem bo do tego cię powołali

Jurek
Jurek
4 miesięcy temu

kaczorek też pójdzie do więzienia

Wieńczysława
Wieńczysława
3 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Co durnemu Jurkowi po rozumie, kiedy go użyć nie umie.

Jurek
Jurek
4 miesięcy temu

pisiorki przygotowujcie się do więzienia

Nox
Nox
4 miesięcy temu

Prezydent ma za dużo wolnego czasu albo ma na widoku ławy poselskie, bo wykracza poza swoje kompetencje.

edward pilich
edward pilich
4 miesięcy temu

Wygląda jak Kim Dzong Unn

H.
H.
4 miesięcy temu

Co za tożsamościowe zacofanie u obecnych władz Oświęcimia.. Wstyd i dramat. Dosłownie internacjonalistyczne zapędy jak u ideologicznych dinozaurów z poprzedniej epoki + permanentne kompleksy i potrzeba podporządkowania jakimśTAM “starszym i mądrzejszym’.
Taka niedojrzałość dyskwalifikuje ludzi pchających się do steru nawet władzy tut., podwórkowej

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu
Reply to  H.

A co pcha do steru władzy pisanej tak jak tu jegomościa z kropką? Może potrafi wyjaśnić jak nie jest zacofany.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

Podpowiem: może twierdzenie pani kurator, że szczepionka przeciwko covid jest eksperymentem – nie jest zacofaniem?

PolakWolny
PolakWolny
4 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

Loteria szczepionkowa jak rosyjska ruletka :
dla jednego hulajnoga, dla drugiego karetka…

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu
Reply to  PolakWolny

Tych karetek jest nieco za dużo a i łóżek w szpitalach zacznie za chwilę brakować, same karetki i łóżka nie wystarczą.

H.
H.
4 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

skoro preparat nie spełnił zakładanej przez medycynę funkcji szczepionki, a był masowo aplikowany jako nieznany ze skuteczności tzn był eksperymentalny.
A eksperyment był super precyzyjny i takoż wykazał ze preparat jako szczepionka nie zatrybi, bo nie posiada jej cech: trwa zarażenie się, transmisja i zachorowanie.
Po pierwszej aplikacj ze wzgl na brak efektu szczepionki producent? zalecił drugą, tak i ta nie zadziałała jak szczepionka.
Wiec dawka x3 i ze wzgl na zagrożenie zdrowia i immunologii ofiary i dalszy brak pełnego efektu szcz. czwartą aplikację ludziom odpuszczono, nie rezygnujac z siłowego wyszukiwania klientów na pierwsze trzy.
C.b.d.u.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu
Reply to  H.

Troszeczkę przekręcasz. Jesteś oczytany, więc podaj ile osób zmarło niezaszczepionych w stosunku do zaszczepionych. W procentach, na sam covid aby nie było, że na raka i tak by zmarli. Czwarta dawka może być nadal aplikowana, jest jeszcze na nią za wcześnie, będzie i piąta, szósta jak na grypę a może wynajdą drażetki, na którą rozsądni szczepią się co rok na jesień. Inni walczą o wolność i twierdzą, że ci co się szczepią są naiwniakami, głupcami. Bo nie ma agresji w kierunku nieszczepiących się, ja Ciebie nie nazwałam głupcem – ale odwrotnie. No ale możemy różnie widzieć.

H.
H.
4 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

zdecydowaNIE 🙂
i to jednak bezproduktywna wymiana myśli 😁
bye!
ps. znam tez niegłupich zaszczepionych – za daleko wnioskujesz jak chodzi o moją ich ocenę – bo jest kilka powodów dla których ludzie się temu poddali. Beneficjenci kowitbiznesu znają sprawę doskonale.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu
Reply to  H.

Jak z antyszczepionkowcem, tysiąc powodów znajdzie na zdecydowaNIE. A tutaj może nie wszędzie beneficjenctwo, wyrachowanie w przypadku osób które poddają się szczepieniu. No ale niegłupi kilku, których Ty znasz, reszty najwyraźniej nie znasz i radykalizujesz. Jak wolisz, może być szczeniackie “bye”.

Brawa dla PANI KURATOR
Brawa dla PANI KURATOR
4 miesięcy temu

Obecnie każdy uczeń ma być traktowany indywidualnie i szkoła musi dostosować wymogi podstawy programowej i swoją pracę do jego cech (dysleksja, dysortografia, dyskalkulia, dysgrafia, obniżony potencjał intelektualny, Zespół Aspergera, ADHD i wiele innych). Jest to obecnie zjawisko masowe i powoduje ogromny zamęt i obniżenie poziomu nauczania dla wszystkich. Sama ilość czasu, który nauczyciele zużywają na dostosowania, skutecznie ogranicza pracę na lekcji. A jeszcze czas nauczania ma być zajmowany przez wspomniane instytucje, fundacje i stowarzyszenia, które chcą KOSZTEM PLANOWANYCH ZAJĘĆ LEKCYJNYCH prowadzić swoją działalność. VETO!

Osmoza umysłowa kalata
Osmoza umysłowa kalata
3 miesięcy temu

Ale głupoty pisie nigdy tak nie było ale jak ogląda sie tvpis i słucha radia z ryjem to mózg zlasowany.W zamian zróbmy 10 godzin religi tygodniowo światła młodzież nam wyrośnie

Tak trzymać
Tak trzymać
4 miesięcy temu

Skoro władze Oświęcimia i gazeta wyborcza są niezadowolone to musi to być dobre dla szkół.

Onufry
Onufry
4 miesięcy temu

Pani kurator tak trzymać . Ani kroku w tył.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Musisz stanąć z boku pani kurator i razem trzymać bo może puścić a krok w tył grozi upadkiem. Oboje na pewno pójdziecie do przodu chwytając się pod ramię ale fizycznie, nie zdalnie – już wystarczy zdalnej nauki.

H
H
4 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

Co ćpalaś?

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu
Reply to  H

Jadłam łapczywie co popadło.
Aż się nie chcę domyślać jakie jest rozwinięcie “H” w nicku.

H.
H.
4 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

Ha ha:) ale domyśl się że H powyżej to nie ja. Jak wiesz , ja podpisuję się ha z kropeczką.
Dobrego Dnia!
ps. a wczoraj pingpong to tez nie ja

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu
Reply to  H.

No dobrze ZGADUJZGADULA, nic się nie będę domyślała , po to stosują ludzie własne nicki aby inni nie domyślali się. Zaczaj się i oprócz informowania kiedy nie Ty – jeszcze informuj kiedy to Ty inaczej niż stały nick.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu
Reply to  H.

Informuj inaczej H z kropką, że Ty nie poprzez stały nick bo przecież stały nick to według Ciebie spisek, naruszenie wolności. Dobrego Dnia.