Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Prezydent RP, skoczkowie, politycy… Nikt księdzu nie odmawia

Fot. parafia ewangelicko-augsburska w Szczyrku Salmopolu

Kolejne piłki “podawane” są do ks. Jana Byrta, proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu, który z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze chce je rozdać dzieciom i młodzieży.

Piłki podarował luteranom już m.in. prezydent RP Andrzej Duda, o czym pisaliśmy tutaj. Łączenie sportu z ewangelizacją to jeden ze sposobów, który ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu wykorzystuje po to, by dotrzeć do jak największej liczby osób z nowiną o Jezusie Chrystusie. Podobnie jak w poprzednich latach duchowny chce rozdać młodym ludziom piłki, zachęcając do aktywności. Okazją są Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze, które odbędą się jesienią.

– Wielu parafian jest fanami piłki nożnej i o tym wiemy. Dlatego chcemy przygotować specjalne nabożeństwo, 25 września, i po nim rozdać dzieciom piłki. Przygotowania trwają od dłuższego czasu i prosimy wiele osób o piłki. Chcemy, by nasze dzieci tworzyły drużyny podwórkowe i zapraszały przebywające jeszcze w Polsce dzieci z Ukrainy do wspólnej gry. By trochę odeszły od komputerów i wyszły na pole. A w przerwach zaświadczyły o Jezusie. Bardzo się cieszymy, bo ideę poparł prezydent RP Andrzej Duda i do parafii dotarły od niego piłki. Dostaliśmy je także od prezesa PZPN i od wojewody śląskiego. Prosimy też naszych eurodeputowanych o wsparcie tego projektu i wielu już nam pozytywnie odpowiedziało – mówi ks. Jan Byrt.

Fot. parafia ewangelicko-augsburska w Szczyrku Salmopolu

Fot. parafia ewangelicko-augsburska w Szczyrku Salmopolu

Zbiórka trwa nadal i do jej wsparcia duchowny zachęca wszystkich ludzi dobrej woli. Dziś do akcji włączyli się skoczkowie narciarscy Piotr Żyła i Paweł Wąsek, z którymi ks. Jan Byrt spotkał się w Szczyrku Salmopolu. – To moi byli uczniowie z lekcji religii ewangelickiej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Cieszę się, że dołączyli do naszego projektu “Katar 2022” . To miłe, że wciąż wspierają swojego katechetę. Dziękujemy Bogu za tę przyjaźń – dodaje luterański duchowny.

Nabożeństwo, podczas którego jego najmłodsi uczestnicy wyjdą z beskidzkiego kościoła z piłkami w rękach, zaplanowane jest na 25 września o 11.00. – Piłki zbieramy dalej. Od samorządowców, polityków, sportowców. Ostatnio w tej sprawie zwróciłem się również do emira Kataru i co ciekawe, ambasada tego kraju w Polsce już kilkakrotnie się z nami kontaktowała. Liczymy gorąco na to, że coś z tego będzie – przyznaje ks. Jan Byrt.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franek
Franek
1 rok temu

Robi facet jaja co na to jego wierni jest dziesiątki księdzy ewagielickich i nikt nie robi takich jaj pomagają spokojnie daj sobie chłopie spokój a zacznij sie modlić.

Ola z gór
Ola z gór
1 rok temu

Celebryta niech się modli za Polskę i UE a nie robi jaja od paru lat

a modlitwa do odmawiania?
a modlitwa do odmawiania?
1 rok temu

I premierowi – było kiedyś.

Seba
Seba
1 rok temu

Nikt księdzu nie odmawia. Tak jak naszej Kasi z osiedla. Też nikt nie odmawia.