Wydarzenia Wadowice

Problemy z wodą pitną w Izdebniku

Fot. Materiał prasowy

Część mieszkańców Izdebnika nie może korzystać z wody pitnej. O jej zanieczyszczeniu poinformował dzisiaj (29 września) Gminny Zakład Budżetowy w Lanckoronie.

Z zamieszczonego ogłoszenia wynika, że z uwagi na gorsze wyniki na ujęciu w Izdebniku w obecnej chwili woda jest niezdatna do spożycia, a wykorzystywać ją można jedynie do celów sanitarnych takich jak spłukiwanie toalet czy prac porządkowych. Jak zaznacza w ogłoszeniu Stanisław Madej, kierownik Gminnego Zakładu Budżetowego w Lanckoronie, dotyczy to wyłącznie mieszkańców Izdebnika mieszkających po lewej stronie drogi, w kierunku Krakowa.

Woda po prawej stronie, a także w Lanckoronie, Skawinkach i Jastrzębii jest zdatna do spożycia, bo pochodzi z innych ujęć, jak i zakupywana jest w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zastępcze punkty poboru wody będą znajdowały się w Izdebniku koło sklepu Rusek przy ul. Leszcze i koło budynku OSP Izdebnik. Woda będzie podwożona beczką naprzemiennie w oba miejsca. Nasz zakład zlecił natychmiastowe czyszczenie sieci. Potem zostaną przeprowadzone kolejne badania wody, a o ich wynikach niezwłocznie poinformujemy – podkreśla kierownik Stanisław Madej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments