Sport Wadowice

Wyścig dla każdego

W najbliższą sobotę, 1 października każdy pasjonat jazdy na rowerze będzie mógł stanąć do sportowej rywalizacji.

Klub Sportowy Aquila Wadowice i Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zapraszają do Ponikwi na Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II.

Przed południem, 1 października amatorzy jazdy na rowerze będą mogli spróbować swych sił w wyścigu na czas. Trasa o długości 4,5 km prowadzić będzie z campingu przy restauracji „Czartak”, do pętli autobusowej w Ponikwi.

Do rywalizacji może stanąć każdy – bez względu na wiek, umiejętności i posiadany rower. – Uczestnicy będą podzieleni nie tylko na kategorie wiekowe, ale także rodzaj sprzętu – wyjaśnia dyrektor wyścigu Andrzej Kramarczyk. – Toteż w zawodach mogą uczestniczyć również kolarze na rowerach elektrycznych. Najważniejsze będzie dotarcie do celu – podkreśla dyrektor.

Chętni do rywalizacji mogą zapisywać się drogą elektroniczną: [email protected] oraz od godziny 8:00 w dniu zawodów.

Drugą częścią imprezy będzie rajd rowerowy na Groń Jana Pawła II. Na szczyt można wybrać się nie tylko trasą z Ponikwi (po zakończeniu „czasówki”), ale także dowolnym szlakiem turystycznym prowadzącym na szczyt Leskowca i pobliski Groń Jana Pawła II (dawna nazwa Jaworzyna).

Natomiast po południu, o godzinie 14.30 na dłuższą trasę (6.5 km) wyruszą kolarze walczący w wyścigu „Ponikiew Time Trail”. Zapisy oraz regulamin zawodów na stronie peletonwadowice.pl, rowerowa.pl oraz na stronie Instytutu Dialogu Międzykulturowego.

 

google_news