Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka

Zakończyła się IV edycja festiwalu BBDays4.IT

Festiwal BBdays4.IT dobiegł końca. Już po raz czwarty przedstawiciele bielskiego biznesu pokazali, jak ogromnym potencjałem dysponuje nasze miasto, organizując największy event IT na Podbeskidziu.

BBdays4.IT to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz entuzjastów nowych technologii. Co wyróżnia festiwal na tle innych to fakt, że dedykowany on jest nie tylko osobom od lat związanym z nowymi technologiami, ale i pasjonatom, którzy dopiero zaczynają lub nawet zastanawiają się nad rozpoczęciem kariery programistycznej. Meetupy, konferencje, spotkania, networking, a wszystko to w otoczeniu położonego u podnóży Beskidów, klimatycznego Bielska-Białej.

Bielsko-Biała — kompaktowe miasto

To właśnie w Bielsku-Białej przemysł kreatywny znalazł przestrzeń doskonałą do rozwoju.

Urokliwe położenie pozwala na najrozmaitsze aktywności, niezależnie od upodobań. To właśnie tu można swobodnie wybrać się na długie, piesze wycieczki po szlakach górskich. Jeśli preferuje się zastrzyk adrenaliny, polecić można zjazdy Enduro, które stały się wręcz wizytówką rejonu. A jeśli ktoś woli bardziej nietuzinkowe aktywności? Nie ma sprawy, Bielsko-Biała ma naprawdę sporo do zaoferowania! Żegluga, szybownictwo, ale nie tylko sport. Atrybutem naszego miasta jest też klimatyczna, postindustrailna architektura, na każdym kroku przywołująca przemysłową historię Bielska i Białej. Również mapa gastronomiczna powiększa się o coraz bardziej wyszukane miejsca, czy w zabytkowych kamienicach, czy też w nowoczesnych loftach.

Największy event IT na Podbeskidziu

Festiwal BBdays4.IT to wydarzenie, gdzie nauka, biznes i pasja tworzą idealne trio. Gratka dla miłośników kodowania, ale i doskonała przestrzeń do networkingu oraz poznania bielskiej sceny biznesowej.

To, co od kilku lat przyciąga w nasze strony developerów z całej Polski, to nie tylko świetna treść merytoryczna i solidna dawka wiedzy, ale i nieformalny klimat eventu. Uwielbianym przez uczestników punktem festiwalu jest BBQ4.IT.

W tym roku organizatorzy postawili na bardzo oryginalną tematykę, czyli survival. Chłodny wieczór w gorącej atmosferze, gdzie poza rozmowami o IT uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje zdolności przetrwania. Mnóstwo atrakcji, użytecznych i fascynujących, jak na przykład pierwsza pomoc, strzelanie z łuku, quizy, grill i zimne piwo, a wszystko to wzbogacone zajmującymi prelekcjami.

Warto dodać, że BBQ4.IT to impreza o charakterze charytatywnym i cały dochód ze sprzedaży biletów przekazany został Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „ADA”.

Kulminacyjnym momentem festiwalu, który kolejny rok z rzędu pozytywnie zaskoczył frekwencją, była konferencja na ATH. Prelegenci z całej Polski przyjechali do Bielska-Białej, aby podzielić się wiedzą z setkami uczestników eventu. Tematyka zahaczała o zagadnienia z wielu gałęzi IT. Uczestnicy mieli szansę wysłuchać wykładów o rozszerzonej rzeczywistości i jej zastosowaniu w przemyśle, globalizacji, tokenach NFT czy cyberbezpieczeństwie.

Pomimo, że problematyka związana z nowymi technologiami, jak i zakres dyscyplin z nimi związanych jest bardzo wszechstronny, na konferencji udało się dobrać tematykę tak, by zainteresować wszystkich uczestników – niezależnie od stażu i charakteru pracy.

Maraton kodowania

Nieodłącznym punktem BBdays4.IT jest hackathon, czyli 24 godziny nieustannej rywalizacji programistycznej. Dokładny temat grupowego kodowania zawsze pozostaje tajemnicą do momentu oficjalnego rozpoczęcia zmagań. Poprzednie edycje hackathonu mówią same za siebie – wyjątkowa atmosfera, niewyczerpane pokłady energii i kreatywności oraz duch współzawodnictwa – potencjał uczestników wydarzenia rok w rok zaskakuje coraz mocniej.

I tym razem organizatorzy nie zawiedli się na zdolnościach zespołów. Tematyka zmagań dotyczyła rozwiązań dla przestrzeni miasta Bielska-Białej. Mamy nadzieję, że zwycięskie zespoły nie odejdą od pracy nad rozwiązaniami, jakie już po 24 godzinach stanowiły solidną i świetnie rokującą koncepcję.

Finałem hackathonu jest prezentacja stworzonych projektów przez każdą z grup i oczywiście jej ocena. W jury rok w rok zasiądą eksperci oceniający wiedzę techniczną grupy, przedstawiciele biznesu, którzy weryfikowali projekty w ujęciu praktycznym oraz przedstawiciele organizatorów.

Festiwal BBdays4.IT już po raz czwarty udowadnia, jakie pole do rozwoju w branży nowych technologii daje Podbeskidzie. Tydzień konferencji, meetapów, networkingu, wykładów, spotkań w imponującym klimacie Beskidów, a wszystko to organizowane przez bielskie firmy. Środowisko biznesowe w Bielsku-Białej od lat chętnie angażuje się w organizację eventu, w tym roku wśród organizatorów wymienić można: Rekord SI, Selleo, Agencję Rozwoju Regionalnego, Precisely, Fundację Centrum Nowych Technologii oraz Mortgage Technology.

Bielsko-Biała to nadzwyczajna przestrzeń zarówno do inwestycji, jak i do rozwoju. Przyjazna infrastruktura miasta oraz ogrom możliwości, wszystko to czyni nasze miasto unikatowym. Od pierwszych edycji BBDays4.IT organizatorzy, jak i uczestnicy dowodzą, że Bielsko-Biała to nadzwyczajna przestrzeń zarówno na inwestycje i rozwój, miejsce, gdzie warto mieszkać, jak i pracować. 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dumna bielszczanka
Dumna bielszczanka
2 miesięcy temu

Wiec cóż, praefa, że Bielsko-Biała to nadzwyczajna przestrzeń zarówno do inwestycji, jak i do rozwoju 😉