Wydarzenia Żywiec

Proboszcz z Żywca Zabłocia Stanisław Kozieł odejdzie na emeryturę

Fot. Paweł Szczotka

Podczas wczorajszych (21 maja) obchodów Powiatowego Dnia Strażaka w Twardorzeczce podano informację, że w sierpniu na emeryturę przechodzi ksiądz Stanisław Kozieł, proboszcz parafii świętego Floriana w Żywcu Zabłociu.

Stanisław Kozieł urodził się 6 października 1948 roku w Czańcu. Święcenia kapłańskie przyjął 20 maja 1973 roku z rąk księdza kardynała Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. W latach 1973 – 1975 był wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej, od 1975 – do 1981 w parafii Narodzenia NMP w Żywcu, a od 1981 do 1986 parafii św. Barbary w Bielsku-Białej. Tam w 1986 roku został proboszczem. W 1994 roku uzyskał nominację na proboszcza parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu. Od wielu lat jest dziekanem dekanatu żywieckiego. W 2021 roku został mianowany kapelanem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie żywieckim.

W czasie wczorajszych (21 maja) obchodów złożono mu podziękowania za całokształt posługi kapłańskiej. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie 18 czerwca planowany jest piknik parafialny, gdzie ma otrzymać podziękowania za swoją posługę. Z kolei 20 sierpnia odprawić ma ostatnią mszę, a w kilka dni później parafię przejąć ma nowy proboszcz.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewka
Ewka
3 dni temu

No i kogo to obchodzi tysiące idzie idzie na emerytury widać co za ciemny region poddany czarnym nierobą.

fajnie, dwóch płatników
fajnie, dwóch płatników
6 dni temu

Czy jacyś strażacy solidarnie też przejdą razem na emeryturę? A to nie jest tak, że wiek emerytalny też 65 lat a nie 75? Aha, większa emerytura po 75 roku, dochodzi do ZUS z drugiego Funduszu Kościelnego i to może być ponad 10 tyś. zł.

Dana
Dana
5 dni temu

Ależ Cię ściska z ŻALU.

naprawdę?
naprawdę?
5 dni temu
Reply to  Dana

Gdzie to wyczytałaś, że ściska z żalu? Trochę więcej informacji się należy i tyle.

Ola
Ola
3 dni temu

Ale czarne nieroby nie płacą składki ani od wysokich opłat za usługi tylko my podatnicy na nich płacimy dziki pis kraj.