Wydarzenia Żywiec

Proboszcz z Żywca Zabłocia Stanisław Kozieł odejdzie na emeryturę

Fot. Paweł Szczotka

Podczas wczorajszych (21 maja) obchodów Powiatowego Dnia Strażaka w Twardorzeczce podano informację, że w sierpniu na emeryturę przechodzi ksiądz Stanisław Kozieł, proboszcz parafii świętego Floriana w Żywcu Zabłociu.

Stanisław Kozieł urodził się 6 października 1948 roku w Czańcu. Święcenia kapłańskie przyjął 20 maja 1973 roku z rąk księdza kardynała Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. W latach 1973 – 1975 był wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej, od 1975 – do 1981 w parafii Narodzenia NMP w Żywcu, a od 1981 do 1986 parafii św. Barbary w Bielsku-Białej. Tam w 1986 roku został proboszczem. W 1994 roku uzyskał nominację na proboszcza parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu. Od wielu lat jest dziekanem dekanatu żywieckiego. W 2021 roku został mianowany kapelanem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie żywieckim.

W czasie wczorajszych (21 maja) obchodów złożono mu podziękowania za całokształt posługi kapłańskiej. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie 18 czerwca planowany jest piknik parafialny, gdzie ma otrzymać podziękowania za swoją posługę. Z kolei 20 sierpnia odprawić ma ostatnią mszę, a w kilka dni później parafię przejąć ma nowy proboszcz.

google_news
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewka
Ewka
10 miesięcy temu

No i kogo to obchodzi tysiące idzie idzie na emerytury widać co za ciemny region poddany czarnym nierobą.

Lalka
Lalka
7 miesięcy temu
Reply to  Ewka

Zamknij r., j. Obchodzi

fajnie, dwóch płatników
fajnie, dwóch płatników
10 miesięcy temu

Czy jacyś strażacy solidarnie też przejdą razem na emeryturę? A to nie jest tak, że wiek emerytalny też 65 lat a nie 75? Aha, większa emerytura po 75 roku, dochodzi do ZUS z drugiego Funduszu Kościelnego i to może być ponad 10 tyś. zł.

Dana
Dana
10 miesięcy temu

Ależ Cię ściska z ŻALU.

naprawdę?
naprawdę?
10 miesięcy temu
Reply to  Dana

Gdzie to wyczytałaś, że ściska z żalu? Trochę więcej informacji się należy i tyle.

Lalka
Lalka
7 miesięcy temu
Reply to  naprawdę?

A celebryci płacili, przy milionach???

Ola
Ola
10 miesięcy temu

Ale czarne nieroby nie płacą składki ani od wysokich opłat za usługi tylko my podatnicy na nich płacimy dziki pis kraj.

Lalka
Lalka
7 miesięcy temu
Reply to  Ola

Płaca, matole!! Podszkolić się trochę nieuku.!!

Lalka
Lalka
7 miesięcy temu

Żeby dyskutować, trzeba strażaków zapytać, jaki związek mają z Kościołem Żywca. Księża zawsze mieli późniejszy wiek emeryt.Tacy,jak Wy,mówili, że temu, że nic nie robią. Więc, nie pier… Jak Tusk podniósł emeryt, wszyscy uciekali, żeby ich nie objęłł67 lat!!