Wydarzenia Żywiec

Próbował zabić policjanta w Holandii. Został aresztowany na Żywiecczyźnie

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzna trafił w ręce wymiaru sprawiedliwości. Polak ponad trzy i pół roku temu usiłował zamordować holenderskiego policjanta. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej w Żywcu.

W wyniku przeprowadzonych działań pracowników Biura Międzynarodowej Współpracy Policji przy ścisłej współpracy policjantów z KPP w Żywcu udało się zatrzymać poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Grzegorza H. Polak w czerwcu 2020 r. w Hoofddrop na terenie Holandii usiłował odebrać życie funkcjonariuszowi policji.

Wczoraj z niderlandzkiego Biura SIRENE wpłynęła informacja o poszukiwaniach Europejskim Nakazem Aresztowania obywatela Polski Grzegorza Józefa H. Śledztwo potwierdziło, że trzy i pół roku temu poszukiwany usiłował odebrać życie funkcjonariuszowi miejscowej policji poprzez zaatakowanie go siekierą.

W wyniku zleconych czynności, dzięki szybkiej reakcji poszukiwany został zatrzymany jeszcze tego samego dnia o godz. 16.20 przez funkcjonariuszy KPP w Żywcu na terenie miejscowości Ostre, w miejscu jego zamieszkania. Poszukiwany nie stawiał oporu. O zatrzymaniu poinformowano stronę niderlandzką. Dokumentację dotyczącą zatrzymania wraz z kopią Europejskiego Nakazu Aresztowania przesłano Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ha
Ha
2 miesięcy temu

Ragnar Lodbrok to jednak nie był.

Oset
Oset
2 miesięcy temu

Takie talenty pod Grunwald zesłać

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  Oset

No ale policja polska zadziałała skutecznie, zatrzymała poszukiwanego jeszcze w ten sam dzień a w Holandii śledztwo trwało od 2020 r. Zgadza się, Jagiełło poradziłby sobie szybciej.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Siekiera to nie na warunki holenderskie, no chyba że była to ciupaga.