Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Prokuratura zbada przypadki molestowania przez księży w diecezji bielsko-żywieckiej

Fot. Marcin Kałuski

Prokuratura zbada przypadki molestowania przez księży w diecezji bielsko-żywieckiej. Ustali czy dopełniono obowiązku powiadomienia o nich organów ścigania.

Informowaliśmy o tym, że prokuratura może zająć się prześwietleniem tych spraw. I tak też się stało. Po tym, gdy tygodnik „Kronika Beskidzka” z artykułem „Pedofile w naszej diecezji” (na beskidzkiej24 streściliśmy go TUTAJ) trafił na biurko prokuratora okręgowego w Bielsku-Białej, ten zdecydował o podjęciu czynności z urzędu.

Jak się dowiadujemy, prokuratura będzie weryfikować w kurii, jakich konkretnie zdarzeń dotyczyły zgłaszane jej przypadki i kiedy miały miejsce. Śledczy zbadają, czy w momencie powzięcia przez kurię informacji o molestowaniu, miała ona do czynienia z aktualnymi przestępstwami czy też z przedawnionymi.

O sprawie informuje też w wydaniu z 6 czerwca „Kronika Beskidzka”. E-wydanie dostępne TUTAJ.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leonia
Leonia
5 lat temu

Takie przestępstwa nie powinny ulegać przedawnieniu jeżeli zostaną udowodnione muszą być bezwzględnie karane niezależnie od statusu sprawcy

maurycy
maurycy
5 lat temu
Reply to  Leonia

Masz rację, tylko jak to po latach udowodnić? Papier wszystko zniesie, a człowiek potrafi powiedzieć wiele. Problemem jest weryfikacja z prawdą. Skazywanie kogokolwiek na podstawie poszlak, to trochę słabo i wbrew prawu.