E-edukacja Sucha Beskidzka

„Promocja zawodów mundurowych” – czyli specjalne wydarzenie dla maturzystów z powiatu suskiego

Fot. Materiał prasowy

Po raz pierwszy w powiecie suskim zorganizowana zostanie „Promocja zawodów mundurowych”. Wydarzenie to adresowane jest do przyszłych maturzystów, którzy zastanawiają się co robić w przyszłości.

Aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej, mówi, że każdy maturzysta spotyka się z dylematem życiowym co dalej?

Dalsza nauka, praca czy służba dla społeczeństwa? Aby wyjść naprzeciw maturzystom Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej organizują wydarzenie „Promocja zawodów mundurowych”. W jednym miejscu pojawią się służby mundurowe z terenu województwa małopolskiego, czyli policja, straż pożarna, wojsko, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Żandarmeria Wojskowa. Uczniowie będą mieli okazje bezpośrednio poznać i porozmawiać z przedstawicielami służb, a także zobaczyć sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Nie zbraknie informacji na temat jakie należy spełnić wymagania formalne, jak wygląda procedura doboru, aby zostać mundurowym i do jakich jednostek można zostać przyjętym – tłumaczy Wojciech Copija.

W ramach „Promocji zawodów mundurowych” zorganizowane zostaną dwa spotkania: we wtorek (21 lutego) od 9.00 do 15.00 w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suche Beskidzkiej oraz w czwartek (23 lutego) od 9.00 do 11.00 w hali sportowej Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments