Wydarzenia Bielsko-Biała

Protest w togach

Wczoraj w Warszawie odbył się zorganizowany przez środowiska prawnicze “Marsz Tysiąca Tóg”. Jego uczestnicy chcieli w ten sposób zaprotestować wobec prób ograniczania niezawisłości sądów, a w szczególności wobec zapisów przygotowywanej przez rządzących tak zwanej “ustawy kagańcowej”.

Uczestnicy wyruszyli  sprzed Sądu Najwyższego i dotarli przed Sejm. Manifestacja zgromadziła ponad 15 tysięcy osób (niektóre źródła podają, iż mogło być ich nawet 30 tysięcy), w tym również sędziów i prawników z kilkunastu państw europejskich, którzy chcieli w ten sposób wesprzeć swoich polskich kolegów. W manifestacji nie zbrakło także silnej reprezentacji prawników z Podbeskidzia. Do Warszawy udało się z Bielska-Białej i innych miast okręgu bielskiego, około 50 osób (indywidualnie oraz w zorganizowanej przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia grupie) reprezentujących wszystkie profesje prawnicze   (sędziów, adwokatów, radców oraz prokuratorów).

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dobra Zmiana
Dobra Zmiana
6 miesięcy temu

Skończyła się bezkarność temidy, czas na was..

Georg
Georg
6 miesięcy temu

Sędziowie należący do polskiej mafii chcą być pozbawieni jakiejkolwiek kontroli oraz chcą być całkowicie bezkarni, tak jak bezkarni byli SS-mani w czasie II wojny światowej.

ono
ono
6 miesięcy temu
Reply to  Georg

Jesteś durniem,wcale się zresztą nie dziwię widząc propagandę tej rządzącej bandy.Reżim kulawego padnie,a z nim tacy durnie jak ty odejdą w niepamięć.