Wydarzenia Bielsko-Biała

Przedszkolaki zajmą się powietrzem

Fot: Kuba Jarosz

Wszystkie bielskie przedszkola zgłosiły akces do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego o nazwie „Mogę! Zatrzymać Smog – Przedszkolaku złap oddech!”

W kampanii weźmie udział blisko 100 placówek przedszkolnych z terenu całego województwa. O zakwalifikowaniu do konkursu zdecyduje kolejność zgłoszeń, które do Urzędu Marszałkowskiego można wysyłać do 20 września. Można się więc spodziewać, że z Bielska-Białej sporo przedszkolaków będzie miało okazję skorzystać z atrakcyjnych materiałów edukacyjnych, w tym filmów animowanych o tematyce dotyczącej zanieczyszczonego powietrza i profesjonalnych oczyszczaczy powietrza. Otrzymają je bowiem placówki, które zostaną zakwalifikowane do kampanii. W jej ramach planowany jest też konkurs na najlepszy scenariusz prowadzenia zajęć dla przedszkolaków, uwzględniający tematykę smogu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antykorupcja
Antykorupcja
3 lat temu

ktoś wali kasę na oczyszczaczach

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Antykorupcja

Oczyszczacz tańszy od dotacji do pieca ale logiki nie ma aby działać na źródło smogu. Przedszkolaki pewnie mają za zadanie namówić rodziców aby palili w piecach ekologicznych bez dotacji zamiast w kopciuchach, które powszechnie są w użyciu.