Wydarzenia Bielsko-Biała

Przedszkolaki zajmą się powietrzem

Fot: Kuba Jarosz

Wszystkie bielskie przedszkola zgłosiły akces do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego o nazwie „Mogę! Zatrzymać Smog – Przedszkolaku złap oddech!”

W kampanii weźmie udział blisko 100 placówek przedszkolnych z terenu całego województwa. O zakwalifikowaniu do konkursu zdecyduje kolejność zgłoszeń, które do Urzędu Marszałkowskiego można wysyłać do 20 września. Można się więc spodziewać, że z Bielska-Białej sporo przedszkolaków będzie miało okazję skorzystać z atrakcyjnych materiałów edukacyjnych, w tym filmów animowanych o tematyce dotyczącej zanieczyszczonego powietrza i profesjonalnych oczyszczaczy powietrza. Otrzymają je bowiem placówki, które zostaną zakwalifikowane do kampanii. W jej ramach planowany jest też konkurs na najlepszy scenariusz prowadzenia zajęć dla przedszkolaków, uwzględniający tematykę smogu.

2
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
HermenegildaAntykorupcja Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Antykorupcja
Gość
Antykorupcja

ktoś wali kasę na oczyszczaczach

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Oczyszczacz tańszy od dotacji do pieca ale logiki nie ma aby działać na źródło smogu. Przedszkolaki pewnie mają za zadanie namówić rodziców aby palili w piecach ekologicznych bez dotacji zamiast w kopciuchach, które powszechnie są w użyciu.