Wydarzenia Żywiec

Zobaczyć, zapytać, rozwiać wątpliwości

To będzie wyśmienita okazja dla osób, które chcą pozyskać dogłębną wiedzę od fachowców w tematyce dotyczącej pieców grzewczych, urządzeń energii odnawialnej, między innymi na fotowoltaikę czy instalacji i działania pomp ciepła. Zasięgnięcie porady oraz obejrzenie tych urządzeń będzie możliwe podczas organizowanych w Żywcu Targów Technik Grzewczych i Odnawialnych Źródeł Energii, które potrwają od piątku do soboty, 13–14 września.

Z uwagi na zbliżające się jesienne chłody, a po nich jeszcze większe zimowe, temat dotyczący źródeł ogrzewania domów czy budynków firm powinien zainteresować sporo osób. Aby pomóc go przybliżyć, w Żywcu organizowane są wkrótce Targi Technik Grzewczych i Odnawialnych Źródeł Energii. Odbędą się one na terenie firmy Instalmax przy ulicy Fabrycznej 1 w Żywcu, która posiada największy salon technik grzewczych i instalacji na Żywiecczyźnie. Targi Technik Grzewczych i Odnawialnych Źródeł Energii pierwszego dnia, czyli w piątek, 13 września, będzie można odwiedzić w godzinach od 8.00 do 17.00. Natomiast drugiego dnia, w sobotę, 14 września, będą one czynne od 8.00 do 15.00.

FOTOWOLTAIKA, REKUPERACJA

Propozycja odwiedzenia żywieckich targów wydaje się o tyle ciekawa dla mieszkańców powiatu żywieckiego, że swoje urządzenia wystawi tutaj ponad 20 czołowych producentów urządzeń grzewczych z całej Polski. Zaprezentują oni nie tylko swoje piece najnowszej generacji na ekogroszek, pelet czy gaz, ale głównie urządzenia ekologiczne związane z pozyskiwaniem energii odnawialnej ze słońca, wiatru, ziemi i wody, takie jak między innymi pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne czy wykorzystujące rekuperację (to odzyskiwanie energii termicznej gazów wylotowych i spalin w celu dalszego jej wykorzystania; rekuperacja ogranicza zapotrzebowanie energetyczne budynku, zapewniając przy tym stałą wentylację pomieszczeń).

POMOC PRZY UZYSKANIU DOTACJI

W trakcie trwania dwudniowych targów przewidziano również szereg prezentacji oraz mnóstwo precyzyjnych informacji dotyczących instalacji i poszczególnych technik grzewczych. Jak podkreślają organizatorzy, targi będą idealną okazją do tego, aby przyjść, na własne oczy zobaczyć i być może przekonać się do konkretnych urządzeń grzewczych. Na stoiskach będzie niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się bezpośrednio od fachowców praktycznie wszystkich konkretnych i szczegółowych informacji o danych urządzeniach. O tym, jak działają i jak prawidłowo je użytkować, aby służyły nam jak najdłużej bez żadnej awarii. Co istotne, każda z przybyłych osób będzie mogła rozwiać wszelkie wątpliwości co do działania i użytkowania poszczególnych urządzeń. Fachowcy podpowiedzą również, gdzie i jak napisać prawidłowo wniosek, aby pozyskać dotację (i potem prawidłowo się z niego rozliczyć) na zakup pieca, pompy ciepła czy innych urządzeń energii odnawialnej. A możliwości w zakresie pozyskania dotacji w przypadku mieszkańców Żywiecczyzny są dość spore i w najbliższych latach odpowiednich programów ma przybywać. Co ważne, już w trakcie targów będzie możliwość porozumienia się co do zakupu urządzenia i uzyskania na niego korzystnego rabatu.

NAGRODY CZEKAJĄ

Przy okazji targów firma Instalmax powiększa swój salon aż o 1000 metrów kwadratowych. Będzie to dodatkowa strefa ekologiczna z urządzeniami grzewczymi z energii odnawialnej. Pozostanie ona w firmie Instalmax już na stałe. Warto podkreślić, że organizatorzy targów przygotowali nie tylko specjalną strefę dla osób zwiedzających, ale również dla instalatorów. W trakcie targów organizowany będzie konkurs dla tych osób, które dokonają zakupu na kwotę powyżej 50 złotych. Zostanie on rozstrzygnięty w sobotę, 14 września, w godzinach przedpołudniowych, a wśród nagród czekają między innymi telewizor, laptop, odkurzacz, podgrzewacz, elektryczne lodówki samochodowe czy opaski smartwatch. Dodajmy, że wstęp na Targi Technik Grzewczych i Odnawialnych Źródeł Energii w Żywcu będzie bezpłatny.

navigate_before
navigate_next

google_news