Kultura i rozrywka Wadowice

Przedszkolnych talentów bez liku

Kilkulatki czuły się na scenie jak ryby w wodzie. Wchodziły na nią uśmiechnięte, zrelaksowane, bez śladu tremy. Żaden malec nie uciekł za kulisy ani nie zapominał swojej kwestii. O wiele bardziej zdenerwowani byli zebrani na widowni dziadkowie i rodzice małych artystów…

Do Festiwalu Przedszkolaków dzieci przygotowywały się kilka miesięcy. Efekty ich ciężkiej pracy okazały się imponujące. Niezależnie od tego, która grupa w danym momencie występowała, wręcz trudno było oderwać wzrok od sceny. A ponieważ pokazy były bardzo zróżnicowane, czas spędzony w sali teatralno-kinowej Wadowickiego Centrum Kultury nikomu się nie dłużył. Niewiele jest imprez, które łączą w sobie tak wiele sztuk pięknych i stylów. Można było zobaczyć na przykład rapujące Smerfy z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół nr 1 w Choczni, inscenizację legendy o Smoku Wawelskim przygotowaną przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Wadowicach i orientalny taniec dziewczynek uczęszczających do wadowickiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Tegorocznemu Festiwalowi Przedszkolaków towarzyszył konkurs plastyczny „Wesołe podróże po Europie – zaproszenie do…”. Najciekawsze prace ozdobiły hol teatralno-kinowy WCK, a ich autorzy zostali nagrodzeni po zakończeniu prezentacji scenicznych. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Babicy oraz grupa Motyle z Przedszkola Publicznego nr 3 w Wadowicach, na drugim uplasowały się Elfy z Przedszkola Publicznego nr 5 w Wadowicach, a na trzecim Rysiki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Orły z Przedszkola Publicznego nr 2 w Wadowicach.

Imprezę zorganizowali: Przedszkole Publiczne nr 3 w Wadowicach oraz Wadowickie Centrum Kultury. 

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments