Smacznie, zdrowo i stylowo Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Przegląd opatrunków dla sportowców. Sprawdź, czego nie powinno zabraknąć w Twojej apteczce!

Jak wiadomo, uprawianie sportu idzie w parze z kontuzjami i urazami. Jest na nie narażona każda osoba aktywna fizycznie, dlatego nie należy się dziwić, gdy po nadmiernym wysiłku wystąpi ból albo ograniczenie ruchomości. Warto też wiedzieć, w jaki sposób postąpić w przypadku nagłej kontuzji. W tym wpisie przyglądamy się bliżej bandażom i innym opatrunkom, które przydają się sportowcom.

Zestaw ratunkowy dla aktywnych fizycznie. Z pomocą bandaża zabezpieczysz ranę

Podczas uprawiania sportu może nas spotkać nieprzyjemna sytuacja, jak choćby upadek. Ranę powstałą na skórze należy jak najszybciej oczyścić i opatrzyć, stosując w tym celu przylegający bandaż elastycznyJest to unowocześniona forma tradycyjnego opatrunku. Jej innowacyjność polega na komforcie noszenia – bandaż jest sprężysty, co zapobiega zsuwaniu się. To doskonała pomoc w przypadku potrzeby przytrzymania opatrunku jałowego, osłaniającego ranę. Bandaż elastyczny skutecznie zabezpiecza zranione miejsce na skórze, jednocześnie stabilizując staw. W związku z tym wielu sportowców decyduje się wykorzystywać elastyczne opatrunki również wspomagająco w leczeniu kontuzji, takich jak zwichnięcie albo skręcenie.

Wielofunkcyjny bandaż elastyczny w kilku wariantach. Warto je wszystkie znać!

Nie ulega wątpliwości, że bandaż elastyczny obowiązkowo powinien się znaleźć domowej apteczce każdego, kto nie stroni od aktywności fizycznej. Tym bardziej, że cena za taki opatrunek jest zaskakująco niska: za bandaż o wymiarach 8cm x 5m w sklepie medycznym yellowSPORT zapłacimy zaledwie 2 zł! To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę, jak wiele zastosowań ma wspomniana opaska. Co więcej, bandaże elastyczne występują w różnych wariantach. Wyróżniamy m. in. opaski samoprzylepne kohezyjne i zimne, przy tym te ostatnie zasługują na szczególną uwagę. Opatrunki chłodzące pełnią bowiem dodatkową funkcję; zmniejszają opuchliznę występującą po urazie i przynoszą natychmiastową ulgę w narastającym bólu. Założone na kontuzjowany staw odpowiednio go zabezpieczają, pozwalając skórze oddychać. Chłodzący bandaż elastyczny polecamy m. in. na stłuczenia oraz inne urazy, którym towarzyszy obrzęk.

Z drugiej strony warto umieścić w apteczce również opatrunki kohezyjne. Nie wymagają one stosowania zapinek, co jest dużą wygodą zwłaszcza podczas nagłych sytuacji. Z ich pomocą można błyskawicznie stworzyć opatrunek kompresyjny nawet w trudnych miejscach, jak zgięcie ręki w łokciu lub nogi w kolanie. W celu zaopatrzenia się w bandaże wysokiej jakości, warto zajrzeć do sklepu yellowSPORT i założyć zamówienie online. Dysponując takim zestawem ratunkowym możemy być pewni, że we własnym zakresie zorganizujemy pierwszą pomoc po kontuzji albo zranieniu.

Materiał partnerski.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments