Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Czechowic

Burmistrz Marian Błachut. Fot. Marcin Kałuski

Czechowiccy radni niemal jednogłośnie ocenili pracę burmistrza za ubiegły rok. Mały zgrzyt dotyczył rozgoryczonej opozycji, która czuje się zupełnie wyautowana.

We wtorek Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach udzieliła burmistrzowi Marianowi Błachutowi absolutorium z wykonania budżetu i wotum zaufania. Tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu. Przyjęto też wszystkie sprawozdania i raport o stanie gminy.

Burmistrza poparł też opozycyjny klub Porozumienie Aktywni Mieszkańcy, choć jego przewodniczący Radosław Hudziec nie krył żalu. Stwierdził, że ostatni okres pracy burmistrza charakteryzował się głównie pokazaniem miejsca w szeregu ugrupowaniom innym niż Nowa Inicjatywa burmistrza.

Liczby zeszłorocznego budżetu mogą robić wrażenie. Wydatki sięgnęły prawie 204 milionów złotych, z czego na inwestycje przeznaczono ponad 30 milionów złotych. Dochody budżetu zrealizowano w wysokości 194 milionów. Zadłużenie gminy sięgnęło 9,2 miliona złotych.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Wyautowanie opozycji to nie tylko przypadłość w Czechowicach Dziedzicach. W Polsce nie umie się współpracować w samorządach bez wzajemnych podchodów. Ale tutaj tylko 1 radny, który się wstrzymał, mógł się pomylić.