Sport Cieszyn

Przełajem wokół Górki Wilamowickiej

Fot. mat. prasowe Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w sobotę, 23 marca 2024 r., na VIII edycję biegów przełajowych pod hasłem „Skoczów biega”. Początek imprezy zaplanowano o godz. 10.00.

Organizatorzy przewidzieli biegi dla najmłodszych na dystansach od 100 do 1000 metrów po łąkach (oraz w niewielkiej części drogach gruntowych) znajdujących się na wzgórzu Kaplicówka. Po zmaganiach dzieci i młodzieży wystartują dorośli, którzy w biegu głównym zmierzą się na dystansie ok. 6 km. Jego start i meta zostaną wyznaczone w okolicach górnej stacji wyciągu narciarskiego „Pod dębem” na Kaplicówce, natomiast trasa poprowadzi wokół Górki Wilamowickiej. Na mecie uczestnicy zawodów mogą liczyć na poczęstunek, nastąpi też uroczyste wręczenie pucharów, medali i dyplomów.

Biuro skoczowskich zawodów będzie się mieściło w budynku górnej stacji wyciągu narciarskiego „Pod dębem” przy ul. Gajowej w Skoczowie. Udział w imprezie jest bezpłatny, a zapisy uczestników będą się odbywały drogą internetową do piątku, 22 marca 2024 r. Możliwość zgłoszenia zawodnika będzie istniała także w sobotę, 23 marca, od godziny 08.30 do 10.00 w biurze zawodów, jednak kierując się chęcią sprawnej organizacji imprezy, skoczowianie proszą o rejestrację internetową.

google_news