Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice

Utrudnienia dla kierowców w powiatach suskim i wadowickim

Wyścig Tour de Pologne podobnie jak przed dwoma laty przejedzie przez Przełęcz Kocierską. Fot. Bogdan Szpila

Jutrzejszy, piąty etap 78 Tour de Pologne z Chochołowa do Bielska-Białej, prowadzić będzie przez powiaty suski i wadowicki. Kierowców czekają spore utrudnienia na trasie wyścigu.

Wybierając się jutro (13 sierpnia) w podróż, warto zarezerwować więcej czasu, bądź wybrać trasy alternatywne. Drogi mogą być zamykane nawet godzinę przed planowanym przejazdem peletonu!

Granicę powiatu suskiego kolarze przekroczą na Przełęczy Krowiarki w Zawoi, gdzie wyznaczono premię górską I stopnia. Na Przełęczy zawodnicy są spodziewani około godz. 15.40.

Kwadrans później pojawią się w centrum Zawoi, gdzie skręcą w kierunku Przełęczy Przysłop, a około godz. 16.15 dotrą do Stryszawy. Po minięciu Kukowa kolarze pojawią się w powiecie żywieckim, by po pokonaniu Lasu, Ślemienia, Gilowic i Okrajnika skręcić w Łękawicy w kierunku Przełęczy Kocierskiej, gdzie peleton wjedzie (około godz. 16.55) do powiatu wadowickiego. W Targanicach (17.15) kolarze będą walczyć o punkty na premii lotnej, a następnie skręcą w kierunku Porąbki (pow. żywiecki), by jadąc przez Przełęcz Przegibek dotrzeć do Bielska-Białej, gdzie po pokonaniu dwóch ulicznych pętli miną metę na Alei Andersa.

navigate_before
navigate_next

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments