Sport Sucha Beskidzka Wadowice

Przemknie peleton – utrudnienia na drogach

Fot. Bogdan Szpila

Dzisiaj, 11 września, w godzinach popołudniowych zachodnimi krańcami powiatu wadowickiego przejadą kolarze rywalizujący w 31. Międzynarodowy Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków.

Dzisiejszy, trzeci etap wiedzie z Suchej Beskidzkiej (start o godz. 14.20) przez Stryszawę, Tarnawę, Żywiec, Kocierz (premia górska), Andrychów, Wieprz, Nidek, Oświęcim, Bieruń do Jaworzna. Utrudnienia związane z przejazdem kolarzy w powiecie wadowickim (gmina Andrychów i Wieprz) zapowiedziano w godz. 15.45 – 16.45.

– Wyznaczona trasa wyścigu zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego, w związku z tym apelujemy do mieszkańców o zaplanowanie wyjazdów w innych godzinach lub przejazd ulicami, które nie stanowią trasy wyścigu i nie przecinają trasy wyścigu. Apelujemy również do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wyrozumiałość i podporządkowanie się poleceniom policjantów oraz strażaków biorących udział w zabezpieczeniu trasy wyścigu – informuje policja.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków jest rozgrywany od 1990 roku. Od 2015 roku posiada kategorię UCI 2.2. Organizatorem zawodów jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego współpracując z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich oraz władzami miast, przez które przejeżdża wyścig.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments