Wydarzenia Bielsko-Biała

Przy pączkach o polityce

Fot. Mirosław Galczak

Przy okazji tłustego czwartku posłanka Mirosława Nykiel i senator Agnieszka Gorgoń-Komor zaprosiły dziennikarzy na rozmowę przy kawie i pączku.

Spotkanie w biurze poselskim Mirosławy Nykiel miało być – jak zapowiadano – nie tylko o polityce, i faktycznie było, ale jednak parlamentarna działalność obu pań wysunęła się na pierwszy plan. Senator Gorgoń-Komor zwracała uwagę na niewystarczające nakłady na onkologię i wyjaśniała, w jaki sposób je zwiększyć, opowiadając o poprawce do ustawy budżetowej na 2020 rok.
Posłanka Mirosława Nykiel mówiła natomiast o dwóch ważnych dla mieszkańców regionu inwestycjach drogowych. Pierwsza to budowa węzła drogowego i wydłużonego pasa ruchu w Pszczynie. Jak tłumaczyła – to newralgiczny punkt kojarzący się – nie tylko mieszkańcom Pszczyny, ale wszystkim podróżującym między Bielskiem-Białą a Katowicami – z olbrzymim natężeniem ruchu. Druga inwestycja to ciągle odwlekana budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.
Gospodynie spotkania zapowiedziały, że będą chciały częściej podejmować dziennikarzy na podobnych spotkaniach.

8
Skomentuj

avatar
8 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
GośćOsetasaLolekwkurzony wieśniak Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość
Gość
Gość

Hieny żerujące na ludzkim nieszczęściu , hiPOkrytki z partii , która okradła nawet nieboszczyków obcinając zasiłek POgrzebowy

Oset
Gość
Oset

Bardzo ładne pączusie , i nie tłuste

asa
Gość
asa

Panie te s za spalarniami w BB ? Na pewno taj jak Pan Prezydent Z PO ? Spalarnia=RAK

Lolek
Gość
Lolek

To sie dwa pączki spotkał, tylko nadzienie jakieś goszkie.

wkurzony wieśniak
Gość
wkurzony wieśniak

Jakim trzeba być wrednym człowiekiem żeby robić politykę na śmiertelnie chorych ludziach, a przez 8 lat rządów ugrupowania tych pań doprowadziły do zapaści służby zdrowia.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

BDI miała powstać w trakcie władzy kilku rządów wstecz, także PO w koalicji. Wstyd wspominać przy tłustym czwartku..

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jeśli troszkę nawiązanie do historii – powinien być obiad. W sam raz w przypadku pań – osobiście przyrządzony. Co może opowiadać posłanka przy takiej okazji o inwestycjach drogowych w regionie jak nie ma na nie wpływu. Np. mowa o BDI bez żadnych konkretów co do perspektywy zaczęcia. Lepiej by powiedziała jakie to mają być obwodnice w regionie spośród stu. Częściej – obiady na początek co miesiąc w czwartek ale spotkania szersze.

KOD
Gość
KOD

Panie z PO: Wzrost wydatków za zdrowie 2015- 75 mld, 2020 – 109 mld.
Straty budżetu państwa w VAT w latach 2007-2015 wyniosły 200-250 mld – tyle PO ukradło pacjentom onkologicznym ???