Wydarzenia Bielsko-Biała

Przybędzie miejsc parkingowych na Złotych Łanach

Parking przy ulicy Krasickiego zostanie zmodernizowany, natomiast przy Lenartowicza zostanie wykonane utwardzenie nawierzchni, co umożliwi parkowanie tam samochodów.

Tak wynika z odpowiedzi na interpelacje radnego Maksymiliana Prygi, który po raz kolejny zwrócił uwagę na problemy związane z miejscami parkingowymi na osiedlu Złote Łany. Przy Krasickiego skończyła się umowa na dzierżawę miejsca pod parking  prowadzony dotąd przez prywatny podmiot (liczy około 95 miejsc postojowych), natomiast przy Lenartowicza nie ma parkingu, a jest na niego miejsce (chodzi o teren tuż za stacją Lotos, przy ulicy Żywieckiej – nieruchomość należy do gminy).

– Miejsca parkingowe na Złotych Łanach od zawsze stanowiły i stanowią duży problem wśród mieszkańców. Dlatego bardzo się cieszę z dwóch pozytywnych odpowiedzi na interpelacje, dzięki którym zostanie wykonane utwardzenie terenu pod parking przy ul. Lenartowicza, a także zostanie kompleksowo zmodernizowany parking przy ul. Ignacego Krasickiego. To kolejne miejsca parkingowe dla Złotych Łanów. Patrząc z perspektywy ostatniego roku będziemy mieli już ponad 100 miejsc postojowych więcej niż miało to miejsce w latach ubiegłych, za co dziękuję prezydentowi Klimaszewskiemu – mówi Maksymilian Pryga.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

W jakim mieście jest opisywana sytuacja? Prawdopodobnie w B-B ale jest i prowincja w zasięgu beskidzkiej 24.