Wydarzenia Sucha Beskidzka

Wciąż przybywa zakażonych w powiecie suskim. Choć wolniej niż w ostatnich dniach

Fot. Pixabay

W ciągu ostatniej doby w powiecie suskim odnotowano cztery nowe przypadki koronawirusa. Tym samym łączna liczba zakażonych wzrosła do 173. Dobrą wiadomością jest, że wyzdrowiała jedna osoba, a w sumie 35.

Dwa nowe przypadki zakażenia się odnotowano w gminie Budzów, a po jednym w gminach Maków i Jordanów. Najwięcej zakażeń zdiagnozowano w gminach Stryszawa (47), Maków (44), Zawoja (29), Jordanów (18), Budzów (14), Sucha (12), Bystra-Sidzina (6), Jordanów – miasto (3).

Wyleczyło się 19 mieszkańców gminy Zawoja, 6 gminy Stryszawa, 4 Suchej Beskidzkiej, 3 gminy Maków i 2 gminy Jordanów (dziś podano informację o jednym ozdrowieńcu z tej gminy). W sumie wirusa zwalczyło zatem 35 osób.

W szpitalach przebywa 19 zakażonych. Pozostali przebywają w domach lub izolacji instytucjonalnej.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
covid
covid
3 lat temu

A sanepid w Suchej Beskidzkiej oczywiście zaskoczony pandemią ,chaos jaki tam panuje przeraża, Nie pytajcie w tej instytucji o nic bo i tak nie otrzymacie profesjonalnej odpowiedzi. Brak kompetencji rekompensują wyznaczając dłuuuugie kwarantanny.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Wolniej szybciej będzie przybywać i spośród nowych oprócz głównych grup dotychczas np. musi ktoś dojść z personelu centrów handlowych jeśli księża, biskupi, parafie są ostatnio ujawniani. Dziwne, że w tym miejscu nie ma nikogo, wręcz niemożliwe.

Ula
Ula
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Ja się dziwię że księża w Budzowie ,Zembrzycach nie podają komunii świętej na rękę tylko prosto do ust przecież to proste roznoszenie wirusa a tyłu już mamy zakażonych a przecież jest pozwolenie na taka formę podania komunii może się opamiętają tak chętnie piszą przed nazwiskiem mgr a elementarnej wiedzy brak

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Ula

Pełna zgoda

Katoliczka
Katoliczka
3 lat temu
Reply to  Ula

Bardzo dobrze, że są jeszcze wierzący księża w Polsce. Polecam wygooglać sobie artykuł znajdujący się stronie jednej z parafii poznańskich “Historia nadużycia w postaci Komunii na rękę”. To jeśli chodzi o stronę duchową, jeśli chodzi o higienę to nie jest wcale rozstrzygnięte, że sposób podawania Komunii św. na rękę jest bardziej higieniczny. Były głosy zagraniczne, że to nie ma większego żadnego znaczenia.