Kultura i rozrywka Wadowice

Przyrodnicy zapraszają na wyprawę

W najbliższy weekend Stowarzyszenie Ficedula organizuje naukową ekspedycję na Jaroszowicką Górę.

Doświadczeni przyrodnicy pomogą odkryć tajemnice lokalnej przyrody. W sobotę 27 kwietnia o godzinie 10:00 odbędzie się „Spacer leśnych odkrywców”. Wyprawa jest dedykowana dzieciom w wieku 7-12 lat (wraz z opiekunami).

„Nie ma lepszego miejsca do rozwoju dziecka niż las, który jest żywym laboratorium, a poza tym rozwija kreatywność, poprawia nastrój, kształtuje fizycznie. Poza szeregiem korzyści płynących z obcowania z przyrodą, na zachętę organizujemy aktywności, w których będą do rozwiązania zagadki – oczywiście leśne!” – tłumaczy Zuzanna Wyka ze Stowarzyszenia Ficedula.

Natomiast w niedzielę, 28 kwietnia Ficedula zaprasza młodzież i dorosłych. Jedną z atrakcji będzie… kąpiel leśna. A uczestnicząc w wydarzeniu „Leśny krąg”, będzie można nauczyć się chłonąć naturę wszystkimi zmysłami.

„Kąpiel leśna działa uspokajająco i kojąco na nasz układ nerwowy, które w dzisiejszych czasach, jak mało kiedy jest przeładowany nadmiarem bodźców i informacji. Zażywając „kąpieli leśnej” będzie można wypocząć i zresetować mózg” – zachęca Zuzanna Wyka.

Wydarzenia są współfinansowane przez Gminę Wadowice i Stowarzyszenie Ficedula. Oba spacery odbędą się na Jaroszowickiej Górze. Udział bezpłatny.

Zapisy: formularz na stronie internetowej (linki poniżej). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Spacer leśnych odkrywców – sobota, 27.04.2024, godz. 10:00:
https://app.evenea.pl/event/895235-13/

Leśny Krąg – niedziela, 28.04.2024, godz. 09:00:
https://app.evenea.pl/event/895235-14/

google_news