Wydarzenia Żywiec

Ptasia grypa pod Rycerką Górną!

Strefa ochronna (3 km) i strefa obserwacyjna (10 km) od słowackiej Starej Bystrzycy. Fot. Štátna veterinárna a potravinová správa SR

W jednym z prywatnych gospodarstw domowych w Starej Bystrzycy, powiat Czadca, na Słowacji potwierdzono przypadek wystąpienia ptasiej grypy. Stara Bystrzyca położona jest około 5 km w linii prostej od granicy z Żywiecczyzną, z obszarem Rycerki Górnej!

O przypadku ptasiej grypy poinformowała Štátna veterinárna a potravinová správa SR (Państwowy Urząd Weterynarii i Żywności Republiki Słowackiej). Jak się okazuje 24 stycznia zgłoszono cztery kury, które padły w prywatnej hodowli w Starej Bystrzycy. Kury przebadano w słowackim laboratorium w Zvoleniu. Wczoraj (27 stycznia) w godzinach wieczornych potwierdzono wystąpienie zachorowania na ptasią grypę. Regionálna veterinárna a potravinová správa w Czadcy (Regionalny Urząd Weterynarii i Żywności) wyznaczyła od miejsca, gdzie stwierdzono ptasią grypę w Starej Bystrzycy, strefę ochronną w promieniu 3 km oraz strefę obserwacyjną w promieniu 10 km. W tym ostatnim przypadku strefa obserwacyjna “wchodzi” na teren powiatu żywieckiego. Jak podkreśla słowacki urząd o całej sytuacji poinformowano polskie centralne służby weterynaryjne.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
drużnik kolejorz Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
drużnik kolejorz
Gość
drużnik kolejorz

Paweł!! Pojedź tam i porzucaj jajkami, jak za czasów liceum:)