Bielsko-Biała Sport

Puchar mistrzów w Bielsku-Białej

Fot. Wojciech Małysz

Do Mistrzostw Świata FIFA-U20 pozostały niespełna dwa tygodnie. Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej można było dziś (piątek) zobaczyć trofeum dla zwycięzców.

Prezentacja była krótka. Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski zameldował gotowość do organizacji turnieju. – Czekamy na sportowe emocje, czekamy na kibiców i oczywiście zawodników. Bilety sprzedają się bardzo dobrze, mamy informacje, że w Bielsku-Białej ta ilość jest największa. Bilet na mecz będzie też uprawniał do bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską w dniu meczu – mówił gospodarz Bielska-Białej.

Zapewniał, że miasto będzie też gotowe logistycznie. – Finiszujemy z parkingami i drogami. Ulica Żywiecka będzie gotowa we wszystkich tych fragmentach, gdzie jest to niezbędne. Aspekt promocyjny takiej imprezy jest nie do przecenienia i wyliczenia, ale środki, które trzeba wydać na przygotowanie tej imprezy na pewno się zwrócą – mówił Jarosław Klimaszewski.

Mistrzostwa potrwają od 23 maja do 15 czerwca. W Bielsku-Białej odbędzie się osiem meczów, pierwszy 24 maja. Hitem będzie pojedynek Argentyny z Portugalią.

Trofeum odjechało już do kolejnego miasta-gospodarza mundialu do lat 20.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments