Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Puchar Świata: Biało-czerwoni zawiedli.

Fot. z przekazu tv (KM)

Dziwnym trafem pech prześladuje polskich skoczków. Kamil Stoch był drugi po I serii konkursu skoków w Lillehammer, ale przegrał walkę z niekorzystnymi warunkami pogodowymi i musiał zadowolić się dopiero 7. miejscem.

Jego koledzy z reprezentacji wypadli jeszcze gorzej. Piotr Żyła był 23, a Dawid Kubacki – 25. Jakub  Wolny (37.) i Maciej Kot (39.) nie weszli do finałowej serii. Konkurs rozgrywany był w loteryjnych warunkach, jednak rywale radzili sobie zdecydowanie lepiej (zresztą nie pierwszy raz) od naszych zawodników. Wygrał Peter Prevc (Słowenia) przed Markusem Eisenbichlerem i Stefanem Leyhe (obaj Niemcy).

Odległa lokata Kubackiego kosztowała go utratę przewagi nad Ryoyu Kobayashim, który zajmuje czwarte miejsce i ma do odrobienia już tylko 9 pkt. Stoch zachował 5. miejsce, a Żyła dalej jest 10. Lideruje niepodzielne Stefan Kraft.

Do zakończenia sezonu Pucharu Świata coraz bliżej. Oto “rozkład jazdy” na ostatni tydzień rywalizacji. Lillehammer: 10 marca – kwalifikacje i konkurs indywidualny; Trondheim: 11 marca – kwalifikacje, 12 marca – konkurs indywidualny; Vikersund: 13 marca – kwalifikacje, 14 marca – konkurs drużynowy, 15 marca – konkurs indywidualny.

 

 

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments