Bielsko-Biała Sport

Puchar Wójta dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Porąbce – ZDJĘCIA

Osiemnasty raz pod siatką spotkali się przedstawiciele środowiska szkolnego, aby rywalizować o Puchar Wójta Gminy Porąbka w XVIII Szkolnym Turnieju Piłki Siatkowej dla dorosłych.

Do rywalizacji zgłosiło się 6 ekip reprezentujących szkoły z terenu Gminy Porąbka. 3 drużyny z Czańca i po jednej z Kobiernic, Bujakowa oraz Porąbki. W pierwszym etapie drużyny podzielono na dwie grupy, w której rywalizowano każdy z każdym. Po dwie najlepsze awansowały do półfinałów. Po pierwszej fazie rozgrywek w najlepszej czwórce znalazły się przedstawiciele Bujakowa, Porąbki i dwie drużyny z Czańca.

W pierwszym półfinale Bujaków pokonał Szkołę Podstawową im. Kardynała Karola Wojtyły, a Porąbka rozprawiła się z drużyną gospodarzy. Finał był niezwykle emocjonującym i wyrównanym pojedynkiem, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W tym lepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w Porąbce, którzy po raz drugi w historii sięgnęli po puchar.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Bożena Majdoń, a zawodnikiem Maciej Jóźwik. Pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz puchary wręczył Wójt Gminy Porąbka Paweł Zemanek.

 

google_news