Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Punkt „Drugie życie” w bielskich PSZOKach

Na pewno nie jeden raz zdarzyło się nam otrzymać prezent, który nie do końca nam odpowiadał, lub powtórzył się z rzeczą, którą już posiadamy. Nie chcąc robić przykrości osobie, od której go otrzymaliśmy, de facto zostajemy z „małym problemem” – trudno wyrzucić sprawną rzecz, a trzymać prezent, który nie do końca się nam podoba – też ciężko.

Oczywiście z pomocą przychodzą różne portale aukcyjne, na których można sprzedać przedmiot, którego chcemy się pozbyć, ale jest jeszcze jedno rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w ekologiczną ideę Reuse – czyli wykorzystaj ponownie.

W myśl tego, aby nie generować odpadów oraz dać możliwość na ponowne wykorzystanie rzeczy, których już nie chcemy, w bielskich PSZOKach powstały specjalnie wydzielone miejsca, tzw. Punkty „Drugie życie”. Jak sama nazwa wskazuje – „drugie życie” oznacza w tym wypadku szansę dla niechcianych, a sprawnych przedmiotów, aby trafiły do osób, które jeszcze z nich skorzystają. Do specjalnie wydzielonych kontenerów można przynosić rzeczy, których chcemy się pozbyć, ale które są w dobrym stanie, kompletne i czyste. Z drugiej strony, można również samemu skorzystać z takiej formy i bezpłatnie nabyć przedmiot, który akurat będziemy potrzebować. Oczywiście zarówno zbycie czy nabycie takich przedmiotów, odbywa się w sposób bezpłatny, jednakże należy zgłosić ten fakt obsłudze PSZOK, w celu wypełnienia stosownych dokumentów.

Jakie rzeczy mogą trafić do Punktów „Drugie życie”? Mogą to być: ceramika, szkło, sprzęt sportowy, meble, zabawki, akcesoria dla dzieci (np. wózki), artykuły dekoracyjne, książki, RTV/AGD i wiele innych. Przypominamy, że Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczą się przy ul. Staconki 1 oraz ul. Krakowskiej 315 d w Bielsku-Białej, a godziny otwarcia, jak i szczegóły dostępne są na stronie www.zgo.bielsko.pl w zakładce PSZOK.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pomysł jak trza
pomysł jak trza
1 rok temu

Niewątpliwie kulturne będzie takim drugim życiom w PSZOK-u.

pomysł jak trza
pomysł jak trza
1 rok temu

kulturnie