Wydarzenia Bielsko-Biała

Radni oszukali mieszkańców ws. in vitro? „To są duzi chłopcy, którym zabrano zabawki” WIDEO

Nie przemijają echa zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, podczas której radni odrzucili obywatelski projekt uchwały w sprawie finansowania przez miasto procedury in vitro. Decyzji swoich klubowych kolegów nie mogą zrozumieć radni wybrani z list Platformy Obywatelskiej. W studiu Beskidzkiej TV gościła przewodnicząca rady Dorota Piegzik-Izydorczyk wraz z radnym Krzysztofem Jazowym.

Przypomnijmy, tydzień temu Rada Miejska głosowała w sprawie przyjęcia uchwały dotyczącej finansowania przez samorząd in vitro. Uchwała została odrzucona, a przeciw niej głosowała część radnych klubu prezydenckiego. Pozostali, wybrani do rady z list Platformy Obywatelskiej nie mogą się pogodzić z decyzją swoich kolegów, szczególnie w kontekście tego, że w przypadku pytania o spalarnię referendum zostało uznane za wiążące.

Sesja Rady Miejskiej odbywająca się 18 maja obfitowała w różnego rodzaju tarcia pomiędzy radnymi. Czy w klubie doszło do rozłamu? Skąd oburzenie po konferencji zwołanej na drugi dzień przez posła Lewicy, Przemysława Koperskiego? Czy radni mogą liczyć się z przykrymi konsekwencjami, oraz dlaczego radny Jazowy powinien zostać „zdyscyplinowany”? Pytamy w najnowszych „Spięciach”.

Uważam, że to jest nie fair, to co zrobili. Mieszkańcy ewidentnie odpowiedzieli na tak. Ok, głosowali zgodnie ze swoim sumieniem, ale mimo wszystko uważam, że ważniejszy jest głos mieszkańców. Uważam, że przynajmniej powinni się wstrzymać, a nie głosować przeciwko, bo jest to trochę hipokryzją (…) za niedługo wybory samorządowe, mam nadzieję, że mieszkańcy wezmą to pod uwagę – mówi radny Krzysztof Jazowy. – W kuluarach padały takie głosy, że radni sugerowali się nie głosem mieszkańców, tylko kwestiami, co powiedzą ich parafianie. Znam wielu katolików, włącznie ze mną, którzy są za metodą in vitro. Źle zrobili, że zagłosowali przeciwko – dodaje.

Z całym szacunkiem, ale żaden z poszczególnych radnych nie będzie wskazywał, kogo ma się, i w jaki sposób dyscyplinować. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to mamy środki i na pewno będą zastosowane. Ale też tak sobie myślę, że czasem trzeba zacząć od siebie. W sobie się ma to dobre wychowanie, tę kindersztubę, którą wypija się z mlekiem matki – odnosiła się Dorota Piegzik-Izydorczyk, podkreślając, że jako przewodnicząca Rady Miejskiej nikogo nie faworyzuje. Zapraszamy do oglądania.

google_news
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ha!
ha!
1 rok temu

Panie Jazowy! Głoszenie, że jest się katolikiem i głosowanie “za” – to jest dopiero hipokryzja!

ho
ho
1 rok temu
Reply to  ha!

Jeśli radny się wstrzymał to kim jest?

Jurek
Jurek
1 rok temu
Reply to  ha!

Ty zapewne uważasz się za katolika?

Plusk i wyskoczył tusk
Plusk i wyskoczył tusk
1 rok temu

Sprowadźcie sobie więcej Ukraińców i dajcie im jeszcze większe prawa a Polakom dajcie obowiązki i nakazu i zakazy

Brawo!
Brawo!
1 rok temu

Brawa dla Grzegorza Florydy, za to że nie bierze narkotyków i nie dokonuje rozbojów już trzy lata!

Franz
Franz
1 rok temu

Jazowy mówi o sobie, że jest katolikiem, hehe, ale jaja. Mógłby wreszcie ściągnąć maskę i zacząć żyć swoim życiem. Poza tym tekst jest przekłamany, nie wprowadzajcie opinii publicznej w błąd!

???
???
1 rok temu

Nie rozumiem skąd to zdziwienie ? przecież platfusy w swojej masie są tak samo świętojebliwi jak pisowcy i zerowcy. To ten sam styropianowy pień podlewany wartościami jotpedwa tylko inne gałęzie

BB
BB
1 rok temu

Nawet mała lokalna porażka tych lewackich oszołomów i psychopatów bardzo cieszy

Ola
Ola
1 rok temu

Tak im kazali pedofile TRAGEDIA i ciemna wiocha czarnych nie BB

Arek Barek
Arek Barek
1 rok temu

Ważne jest co nakazuje KK a nie to co uważają mieszkańcy Polska to państwo wyznaniowe a nie świeckie

XYZ
XYZ
1 rok temu
Reply to  Arek Barek

Można być ateista i piządnym człowiekiem , brawo dla tych radnych ,w których obudziło się sumienie

jakie sumienie?
jakie sumienie?
1 rok temu
Reply to  XYZ

Ja wolę być porządny

J. Kate
J. Kate
1 rok temu

O ile wiem to radni byli przeciwko finansowaniu in vitro z kasy samorządowej, a nie przeciwko in vitro. Nikt nie proponował zakazu tej metody.

Arek Barek
Arek Barek
1 rok temu
Reply to  J. Kate

Pytanie w referendum dotyczyło udziału samorządu w finansowaniu a nie metody Jak głosować decydował organista

co za gadanie
co za gadanie
1 rok temu
Reply to  J. Kate

Przecież mieszkańcy są w potrzebie pomocy finansowej, rząd nie dotuje.