Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego z apelem o szczepieniach

Fot. Tomasz Żak/Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Podczas wczorajszej (24 stycznia) sesji Sejmiku Województwa Śląskiego radni podjęli jednogłośnie apel o szczepienie się przeciwko Covid-19.

Uściślając to uchwała skierowana do mieszkańców. Jak informuje senator Agnieszka Gorgoń-Komor (KO) uchwała-apel została podjęta z inicjatywy radnego Klaudiusza Komora (mąż senator i prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Bielsku-Białej) z KO oraz samej Koalicji Obywatelskiej.

Popieram apel i dziękuję radnym za podjęcie tego ważnego tematu ponad podziałami politycznymi – zaznacza senator Agnieszka Gorgoń-Komor.

Dodajmy, że podobny apel podjęli radni Sejmiku Województwa Małopolskiego już przed rokiem, a dokładniej 25 stycznia 2021 roku.

Oto treść apelu:

Wobec nasiliania się pandemii COVID-19 w całym kraju, codziennie tysięcy zachorowań i setek zgonów z tego powodu oraz narastającego przeciążenia systemu ochrony zdrowia, my Radni Województwa Śląskiego apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko COVID-19, aby bezzwłocznie to uczynili.

Szczepienia są naukowo potwierdzonym, najlepszym i bezpiecznym sposobem zapobiegania ciężkiemu przebiegowi COVID-19 oraz hospitalizacjom i zgonom z jego powodu.

Wobec narastania odsetka zakażeń szczególnie zakaźnym wariantem Omikron, apelujemy również do wszystkich już zaszczepionych dwoma dawkami o przyjęcie dawki przypominającej szczepionki, kiedy tylko będzie to ze względów medycznych wskazane, co jest niezbędne dla jak najlepszej ochrony przed tym wariantem koronawirusa.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nie zazdroszczę
Nie zazdroszczę
4 miesięcy temu

Na nic paniczna obrona skompromitowanego przyczółka łgarstwa i występku przeciw maluczkim.
Straty już są.
Ciekawe jak się z tego wyplątacie.

marian
marian
4 miesięcy temu

dadzą znowu jakieś pieniądze i ludzie chciwi na forsę o wszystkim zapomną (500 +, 13 emerytura)

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu

Wyplątacie?

Beskidzki dom stowarzyszenie-POLECAM
Beskidzki dom stowarzyszenie-POLECAM
4 miesięcy temu

nasi radni z tego pseudoregionu niech się zajmą zmianą nazwy tego tworu na śląsko-małopolskie

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu

Aż radni sejmiku muszą wystąpić z apelem a włodarze poszczególnych gmin nic. Ile treściwych uchwal samorządowców z gmin mogłoby powstać a nie ma.