Cieszyn Na sygnale

Ustroń: Jedna kontrola, a kilka wpadek

Fot. z archiwum KPP w Cieszynie

Tylko w trakcie jednej kontroli policyjni wywiadowcy z Cieszyna zatrzymali kilku przestępców. Była to kierująca samochodem kobieta, pasażer pojazdu oraz przejeżdżający obok kontrolujących policjantów, poszukiwany listem, gończym mężczyzna… O co chodzi dokładnie?

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie poinformowała dziś o szczegółach zdarzenia, które miało miejsce w sobotnią noc. Mundurowi z wydziału prewencji cieszyńskiej komendy patrolowali wówczas okolicę Ustronia. Na ulicy Baranowej wywiadowcy zauważyli osobowego volkswagena. Podróżowały nim cztery osoby, a za kierownicą siedziała 28-letnia kobieta. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu danych 28-letniej mieszkanki, w policyjnej bazie danych okazało się, że nie może ona kierować żadnym samochodem, ponieważ posiada obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. To przestępstwo, które jest zagrożone karą wysokiej grzywny oraz pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Na kontroli samej kierującej się nie zakończyło. Policjanci sprawdzili również podróżujących passatem pasażerów. Okazało się, że 27-letnia kobieta jest poszukiwana przez prokuraturę, a towarzyszący im 32-latek miał przy sobie zabronione nowe substancje psychoaktywne, czyli tak zwane „dopalacze”. Za ich posiadanie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator i sąd.

– Z kontrolą wiąże się jeszcze jedno zdarzenie. W momencie sprawdzania kobiety kierującej volkswagenem, jak i pasażerów pojazdu, policjanci, zachowując pełną czujność, mieli przysłowiowe oczy dookoła głowy. W przejeżdżającym nocną porą obok nich samochodzie zauważyli poszukiwanego listem gończym 52-latka z Wisły. Powiadomili o tym funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Ustroniu, którzy już kilka chwil później zatrzymali mężczyznę. 52-latek, dzięki czujności mundurowych, już na następny dzień trafił do zakładu karnego w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments