Wydarzenia Sucha Beskidzka

Radni z gminy Budzów w obronie papieża

Sesja Rady Gminy Budzów. Fot. UG Budzów

W piątek (26 maja) radni z gminy Budzów jednogłośnie i na stojąco przyjęli uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II.

W powiecie suskim 30 marca taką uchwałę podjęła Rada Powiatu Suskiego. Dzień później podjęcie podobnej uchwały na kolejnej sesji zapowiedziano w gminie Budzów. Kolejna sesja przypadła tutaj 26 maja. Przed głosowaniem przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Szczepaniak powiedziała, że Jan Paweł II to naprawdę święta osoba i poprosiła wszystkich obecnych na sali, aby powstali, a ona odczyta projekt uchwały. Jej treść była niezwykle podobna do innych podejmowanych w Polsce. W uchwale stwierdzono między innymi, że Rada Gminy Budzów wyraża stanowczy sprzeciw wobec podważania dobrego imienia świętego Jana Pawła II i sprzeciwia się krzywdzącym opiniom na jego temat, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. W uchwale zaznaczono, że procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne przeprowadzono rzetelnie i nie znaleziono informacji, które wskazywałyby na potwierdzenie zarzutów.

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec wszelakich prób podważania autorytetu św. Jana Pawła II – zaznaczyła czytając uchwałę przewodnicząca Krystyna Szczepaniak.

W głosowaniu za przyjęciem uchwały było 13 radnych obecnych na obradach.

 

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
666
666
1 rok temu

chyba powinni na kolanach podjąć tę uchwałę

Rafał Szczepański
Rafał Szczepański
1 rok temu

Święci to Bogowie i Boginie a błogosławieni to zbawieni, więcej na truegods.blogspot.com

późnawo
późnawo
1 rok temu

Przedostatni?