Bielsko-Biała Sport

Rekord tylko ze srebrem. Finał futsalowych zmagań rozstrzygnięty

Fot. Paweł Mruczek/BTS Rekord

Drugi sezon z rzędu Rekord Bielsko-Biała kończy zmagania w futsal ekstraklasie na drugim miejscu. Dziś w Lubawie ponownie lepsi okazali się gospodarze, którzy potrzebowali zaledwie trzech spotkań, by rozstrzygnąć losy finałowej rywalizacji.

Uczciwie trzeba przyznać, że losy finałowej rywalizacji były jednostronne, a przewaga świeżo upieczonych mistrzów Polski nie podlegała większej dyskusji. Dziś gospodarze szybko objęli prowadzenie i ze skromną zaliczką udali się do szatni. Po zmianie stron za sprawą Matheusa ponownie mieliśmy remis i długo wydawało się, że zdobywcy Pucharu Polski będą w stanie wrócić do rywalizacji o złoto.

Niestety, w 31. minucie do bielskiej bramki trafił Jakub Raszkowski, a dwie minuty później prowadzenie Constractu podwyższył Ludgero Lopes. Rozmiary porażki zmniejszył Matheus, ale na więcej nie było stać tego dnia gości z Bielska-Białej. Rekord po raz drugi z rzędu ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski.

W rywalizacji do trzech zwycięstw: 3:0 dla Constractu.

Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała 4:2 (1:0)
Bramki: Malaguti (2′), Raszkowski (31′), Lopes (33′, z przedłużonego karnego), Kriezel (40′) – Matheus (22′, 35′)

Rekord: Nawrat – Popławski, Leszczak, Budniak, Marek, Rakić, Matheus, Korpela, Zastawnik, Korsunov, Kubik, Korołyszyn, Krzempek, Mijas.

db

google_news