Wydarzenia Cieszyn

Radość w Cieszynie. Robert Franczyk z sukcesami za granicami kraju

fot. Miasto Cieszyn

Cieszyn ma kolejny powód do dumy. Mieszkaniec miasta, Robert Franczyk ukończył bieg UTMB dookoła Mont Blanc. Po stu pięćdziesięciu sześciu pokonanych kilometrach pojawił się na linii z polską flagą, na której uhonorował miasto.

Franczyk relacjonował swój start w biegu UTBM w swoich social mediach. Na facebookowym profilu podzielił się wrażeniami oraz podsumował rzeczone wydarzenie. Bieg rozpoczął się w  Courmayeur, we Włoszech, a jego meta miała miejsce w Chamonix, we Francji. W czasie biegu nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji. W pewnym momencie, zawodnik musiał zboczyć z trasy i wbiec na szczyt, by poprosić o pomoc  ratowników i zbiec z nimi do osoby, która  traciła przytomność z powodu braku snu.

Podczas trwającego biegu można było obserwować wszystkie pory roku. Powyżej 2200 m n.p.m królowała strefa śniegu, mrozu, mgły i wiatru.  Poniżej 2200 m n.p.m  można było obserwować deszcz, błoto, a w drugi dzień przebiło się słoneczko.

Na tysiąc sześćset czterdzieści dziewięć  startujących, bieg ukończyło dziewięćset dziewięćdziesiąt osiem osób.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rolo
Rolo
5 miesięcy temu

UTMB nie jest ani najdłuższym, ani najtrudniejszym biegiem na świecie (choć czasem bywa tak opisywany przez media głównego nurtu). Za to bez wątpienia jest to najbardziej prestiżowy, najsłynniejszy i najbardziej medialny ultramaraton górski.Można śmiało przyrównać to wydarzenie – i często jest to robione – do igrzysk światowego trailu.

Konkretny Dyzio
Konkretny Dyzio
5 miesięcy temu

Bieg jest dookoła góry i maksymalna wysokość trasy nie przekracza 3000 m. Nasz zawodnik pobiegł po pomoc dla nieprzytomnego bynajmniej nie na szczyt góry Mount Blanc – tam nie ma ratowników. Wiem, bo tam kiedyś byłem.

To
To
5 miesięcy temu

A za jakiś czas będzie że na dopingu…

zasadnicze pytanie
zasadnicze pytanie
5 miesięcy temu

Ukończył, ale które miejsce zajął?

Sędzia
Sędzia
5 miesięcy temu

To nie było na miejsca, tylko na ukończenie. Dostajesz laurkę ukończenia.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu
Reply to  Sędzia

Ee, Polacy wczoraj ukończyli mecz ale dostali złoty medal