Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Radość w czechowickim domu dziecka. Miłośnicy off-roadu pokazali wielkie serce (zdjęcia, wideo)

Zdjęcia: SID

Miłośnicy terenowej jazdy z Podbeskidzia stali się prawdziwymi mikołajami, zasypując czechowicki dom dziecka górą praktycznych prezentów. Gdy będzie to możliwe, zorganizują dzieciom przejażdżki terenówkami.

17 grudnia pasjonaci off-roadu zawitali do Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach. – Ze zgromadzonych środków udało się zakupić: 30 pełnych kompletów pościeli, 2 elektryczne suszarki na pranie, 6 wygodnych krzeseł biurowych, 6 słuchawek komputerowych i słodycze oraz kosmetyki, które zajęły całą skrzynię ładunkową sporego amerykańskiego pick-upa. Łącza wartość świątecznych prezentów wyniosła ponad 15 tysięcy złotych. To wszystko w ramach spontanicznej, niekoordynowanej odgórnie akcji ludzi dobrego serca – wyliczają organizatorzy świątecznej zbiórki.

Radość z takiej góry prezentów była ogromna. W domu dziecku podkreślają, że prezenty są praktyczne i bardzo potrzebne. Dzieci wręczyły przedstawicielom grupy własnoręcznie wykonane pamiątki. Jednocześnie otrzymały zaproszenie, gdy w końcu wrócimy do normalności, na wielkie ognisko i przejażdżki samochodami terenowymi.

Off-road Podbeskidzie to nieformalna grupa miłośników terenowej jazdy. Na Facebooku gromadzi już ponad 1,3 tysiąca osób. Jej członkowie udowodnili, że nawet spontaniczna akcja pomocy może być przykładem sprawnej organizacji, zaangażowania i dobrego serca.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
7 miesięcy temu

Szacun. W podzięce dużo błotka na dróżkach dla Was 😉

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu

Wielkie wyrazy uznania w tym miejscu.