Radość w Trzyńcu na inaugurację ligi

Po piątkowej porażce w Brnie, hokeiści Oceláři Trzyniec podejmowali w WERK Arenie drużynę z Pilzna. Premierowy w sezonie ligowym 2017/18 domowy mecz zakończył się pewną wygraną ekipy spod Jaworowego.

Pierwsze gole kibice biało-czerwonych zobaczyli w końcówce pierwszej tercji. Wynik w 16. minucie otworzył Tomáš Marcinko, a niecałe 120 sekund później do bramki trafił Jiří Polanský. Przy tym drugim golu piękną asystą zza bramki popisał się Jakub Petružálek.

W drugiej części gry gospodarze znów dwukrotnie pakowali krążek do siatki. Tym razem na listę strzelców wpisali się Martin Růžička (28. minuta) i ponownie Tomáš Marcinko (34. minuta). Goście odpowiedzieli golem Denisa Kindla na minutę przed końcem tercji i na drugą przerwę Oceláři zjeżdżali z trzybramkową zaliczką.

W ostatniej tercji znów do bramki trafili przyjezdni, a konkretnie Milan Gulaš (43. minuta) i zrobiło się emocjonująco. Rywale z Pilzna szukali swojej szansy na wyrównanie, w końcówce spotkania wycofali bramkarza, ale gola zdobyć nie potrafili. Z kolei krążek do pustej bramki skierował w 60. minucie Martin Adamský, ustalając wynik meczu na 5:2.