Kultura i rozrywka Żywiec

Rajcza: Ale rajdowali!

Fot. Paweł Szczotka

W Rajczy dobiegł końca 51. Narciarski Rajd Chłopski. Wspaniałej zabawy, emocji i frajdy było co niemiara.

Rajd rozpoczął się w piątek (25 stycznia) od 10. Przeglądu Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich Podbeskidzia. Na scenie w Centrum Kultury w Rajczy zaprezentowało się 25. zespołów.

Najwięcej atrakcji czekało jednak w sobotę (26 stycznia). Tradycyjnie już ulicami Rajczy przeszedł barwny i radosny korowód uczestników Rajdu. Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu gości w remizie OSP otwarto Targi Smaków, które cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem zwłaszcza smakoszy wszelakich potraw z różnych stron Polski. Oczywiście nie mogło i zabraknąć części sportowej.

Na boisku LKS Soła Rajcza rywalizowano w biegach narciarskich na 2 i 4 km. Z kolei w rajczańskim parku rozegrano bieg przebierańców, gdzie uczestnicy wykazywali się niezwykłą pomysłowością. Jedno z ciekawszych przebrań zaprezentował Jan Bogdał z Rycerki Dolnej, który ubrał się w mnóstwo balonów. Kolejna konkurencja również przyniosła wiele dobrej zabawy i śmiechu. W Wyścig na byle cym ponownie można było podziwiać oryginalne pomysły uczestników. Potem przyszedł czas na mini-biathlon. Zawodnicy mieli do pokonani pętlę w części parku oraz do oddania pięć strzałów. Za każde pudło trzeba było wykonać rundę karną. A wieczorem organizatorzy przygotowali część artystyczną.

W Centrum Kultury wystąpiły zespoły z Dolni Lomna (Republika Czeska), Svrcinovca (Słowacja), Kapela Tolka Gałązki z Moszczenicy wsparta przez dwóch rajczan, a także zespół Ziemia Rajczańska i kapela Bajerka z Rajczy. Po części oficjalnej z rozdaniem dyplomów i nagród na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru zespół M.I.G., który porwał zebraną publikę do zabawy w rytmach muzyki disco polo. W tym roku zamiast sztucznych ogni przygotowano niezwykły pokaz laserowy. A potem do później nocy DJ zaprosił wszystkich na dyskotekę.

Dzisiaj (27 stycznia) o 9.00 w kościele parafialnym w Rajczy odprawiona zostanie msza w intencji uczestników Rajdu, a po niej na koncert kolęd zaprosi zespół regionalny Wierchy z Milówki. I to będzie ostatni akcent tegorocznego Rajdu.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o