Wydarzenia Żywiec

Rajcza zaprasza na Piknik Rodzinny z atrakcjami

Fot. Materiał prasowy

Będą konkursy, zabawy, pieczenie podpłomyków i nie tylko. To wszystko czeka na tych, którzy w sobotę (22 kwietnia) przybędą do Rajczy na Piknik Rodzinny „Bezpiecznie i ekologicznie z harcerzami i strażakami”.

Nim rozpocznie się piknik, to wcześniej organizatorzy zapraszają od 10.00 do 12.00 do wspólnego sprzątania brzegów Soły. Natomiast sam piknik w rajczańskim parku rozpocznie się o 11.30.

Będzie sporo atrakcji jak konkursy i zabawy o tematyce ekologicznej, które poprowadzą harcerze, a także konkurs na rysunek ekologiczny, konkurs na plakat o tematyce uzależnień, warsztaty pieczenia podpłomyków, warsztaty jak prawidłowo segregować śmieci. Komenda Powiatowa Policji w Żywcu poprowadzi kampanię informacyjną o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i na ścieżkach rowerowych, a strażacy z OSP Rajcza o zagrożeniach pożarowych. Będzie również stoisko Nadleśnictwa Ujsoły. Na wszystkich czekać będą także darmowe kiełbaski z grilla – podkreśla Zbigniew Kopeć, przewodniczący Rady Gminy Rajcza i sołtys Rajczy, jeden z organizatorów wydarzenia.

google_news