Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice

Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak na podium. Polacy nowymi liderami kategorii WRC 3! (ZDJĘCIA)

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli piąte podium w swoim szóstym starcie w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2021! Drugie miejsce w Rajdzie Hiszpanii (kategoria WRC 3), a także wygrana na dodatkowo punktowanym Power Stage pozwala załodze LOTOS Rally Team na objęcie prowadzenia w tabeli punktowej. Dopingowani przez tłumy fanów Polacy pokazali świetne i stabilne tempo, kończąc aż trzynaście odcinków specjalnych na podium!

Końcówka Rajdu Hiszpanii dostarczyła wielu emocji. Przed finałowym, dodatkowo punktowanym odcinkiem (Power Stage) zaczął padać deszcz, w znacznym stopniu zmieniając warunki na trasie. Próba wymagała utrzymania nerwów na wodzy, by uniknąć błędów, które mogły skutkować nawet wypadnięciem z drogi. Kajetanowicz i Szczepaniak wykorzystali jednak swoje doświadczenie i pokazując klasę wygrali odcinek aż o 8 sekund. Była to największa przewaga uzyskana na pojedynczym odcinku tego rajdu, co pokazuje jednocześnie, jak zacięta była rywalizacja.

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

Załoga LOTOS Rally Team dopisała do swojego konta aż 23 punkty, które pozwoliły jej na objęcie prowadzenia w klasyfikacji sezonowej WRC 3. Wszystko wyjaśni się już w dniach 18-21 listopada podczas Rajdu Monza, który zakończy zmagania.

Dziękuję całemu zespołowi LOTOS Rally Team – jak zawsze spisaliście się świetnie! Dziękuję kibicom, tym którzy byli tutaj z nami i tym, którzy dopingowali nas z Polski. Z takim dopingiem czuję, że mogę wszystko. Dziękuję naszym partnerom za wsparcie, jestem dumny, że wspólnie możemy wygrywać z najlepszymi. Oczywiście dziękuję też mojej wspaniałej rodzinie – kocham Was!

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

– To dotychczas nasz najlepszy sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Włożyliśmy w ten start bardzo dużo wysiłku i to zaprocentowało piątym podium w sezonie. Jestem zmęczony, ale szczęśliwy, bo to drugie miejsce i wygrany Power Stage przesuwa nas na pozycję liderów w naszej kategorii. By osiągnąć to, do czego w tym sezonie dążymy, musimy pracować jeszcze ciężej. Finał rozegra się na Monzy, gdzie ponownie damy z siebie wszystko. Dziękuję całemu zespołowi LOTOS Rally Team – jak zawsze spisaliście się świetnie! Dziękuję kibicom, tym którzy byli tutaj z nami i tym, którzy dopingowali nas z Polski. Z takim dopingiem czuję, że mogę wszystko. Dziękuję naszym partnerom za wsparcie, jestem dumny, że wspólnie możemy wygrywać z najlepszymi. Oczywiście dziękuję też mojej wspaniałej rodzinie – kocham Was! – mówi Kajetan Kajetanowicz z Ustronia, reprezentant LOTOS Rally Team.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

Rajd Hiszpanii 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3 (wyniki pozostają nieoficjalne do momentu publikacji klasyfikacji końcowej rajdu):

Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) 2:44:31,9 s
Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +28,5 s
McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 Rally2) +2:57,1 s
Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:14,1 s
Kremer/Kremer (Niemcy, Citroën C3 Rally2) +7:50,9 s
Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:04,9 s
Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:51,8 s
Simpson/Gibson (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +10:00,4 s
Perez/McElhinney (Wielka Brytania/Irlandia, Ford Fiesta Rally2) +11:20,8 s
Heikkilä/Luhtinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +57:22,7 s

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

Fot. z serwisu prasowego Kajto.pl

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments