Szlagier dla ekipy z Nierodzimia

W hicie 10. kolejki skoczowskiej klasy A KS Nierodzim podejmował Błyskawicę Kończyce Wielkie. Po bardzo emocjonującym spotkaniu, trzy punkty zgarnęli gospodarze.

W pierwszej połowie podopieczni trenera Krystiana Szleszyńskiego mieli przewagę i stworzyli sobie dwie znakomite okazje do otwarcia wyniku. W obu przypadkach pudłował Adrian Sikora, który w znakomitych sytuacjach przenosił piłkę nad poprzeczkę bramki Błyskawicy. Goście próbowali kontrować, jednak z ich pojedynczych wypadów niewiele wynikało, dlatego do przerwy kibice nie obejrzeli goli.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale w niej skuteczniejsi byli gospodarze. Pierwszą bramkę zespół z Nierodzimia zdobył w 57. minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mieczysława Sikory skuteczną główką na gola zamienił Daniel Mężydło. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie miejscowych w 66. minucie, dobijając odbitą przez golkipera Błyskawicy piłkę po strzale Adriana Sikory. Dwubramkowe prowadzenie rywali nie zniechęciło piłkarzy trenera Sławomira Macheja i w końcówce to przyjezdni mogli pokusić się o wyrównanie, ale stać ich było tylko na trafienie kontaktowe. W 84. minucie po stałym fragmencie gry Andrzej Kraus głową skierował piłkę do siatki i mecz zakończył się rezultatem 2:1.

KS Nierodzim – Błyskawica Kończyce Wielkie 2:1 (0:0)
1:0 Daniel Mężydło (57′)
2:0 Daniel Mężydło (66′)
2:1 Andrzej Kraus (84′)