Sport Żywiec

Rajd Wisły zawita na Żywiecczyznę

Fot. Materiał prasowy

Już po raz 67. wystartuje Rajd Wisły i po raz kolejny „wjedzie” na Żywiecczyznę.

Tegoroczny rajd odbędzie się w piątek i sobotę (30 września i 1 października). Jak podkreślają organizatorzy, po kilkuletniej przerwie, ponownie będzie jedną z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Oprócz tego o punkty powalczą uczestnicy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowych Mistrzostw Południa i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Łączna długość tras wynosi 320 km, z czego 117 km to odcinki specjalne.

W piątek (30 września) zaplanowane są trzy odcinki: Jaszowiec w Ustroniu (3,26 km), Kubalonka (4,82 km) i Istebna (z Przełęczy Koniakowskiej do Andziołówki w Istebnej – 8,6 km). Natomiast w sobotę (1 października) najpierw odbędzie się odcinek specjalny Dobka – Partecznik w Wiśle (10,3 km), a potem rajd zawita na Żywiecczyznę. Tu zaplanowano odcinek Laliki (18,3 km). Start nastąpi przy remizie OSP w Soli. Potem kierowcy pojadą do Soli Kiczory, a stamtąd przez przysiółki Urbanki i Madejkę w kierunku Pawlicznego i Kasperek w Lalikach. Następnie przejadą w kierunku Suchego i wzdłuż drogi ekspresowej, aby powrócić na metę w Kasperkach. Podsumowanie rajdu z wręczeniem nagród planowane jest w Wiśle.

Rajd wiąże się z pewnymi ograniczeniami w ruchu drogowym. W przypadku Żywiecczyzny ograniczenia dotyczyć będą soboty (1 października). Od 7.30 do 17.30 z ruchu wyłączony będzie odcinek specjalny Laliki: od parkingu przy parafii Sól Kiczora, droga 1447S Rajcza – Zwardoń, Tarliczne, Urbanki, Madejka, Popręcinka, Kuśmierze, Pawliczne, Suche, Berkówka, Kasperki i dalej wzdłuż S1.

Organizatorem 67. Rajdu Wisły jest Automobilklub Śląski. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, a patronat honorowy sprawują starosta cieszyński Mieczysław Szczurek i starosta żywiecki Andrzej Kalata.

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stop hanysyzacji ziemi żywieckiej
Stop hanysyzacji ziemi żywieckiej
1 miesiąc temu

rajdowe mistrzostwa Śląska na Żywiecczyźnie?Żywiecczyzna to nie Śląsk .