Sport Sucha Beskidzka Wadowice

Rajdowcy na podbeskidzkich drogach. Kierowców czekają spore utrudnienia!

Fot. Archiwum Rajdu Małopolski, autor: Adam Kozłowski.

W najbliższy piątek i w sobotę wiele dróg w powiecie wadowickim i suskim będzie areną samochodowego rajdu. Wadowicach część ulic zostanie wyłączona z ruchu już w czwartkowy wieczór.

Uroczyste otwarcie samochodowej imprezy Valvoline Rajd Małopolski nastąpi w czwartkowy wieczór 6 czerwca, o godz. 20.00 na wadowickim rynku.

W piątkowy poranek, 7 czerwca zawodnicy pokonają odcinek testowy w Stryszawie (w godzinach od 8:00 do 12:00).

Rajd rozpocznie się w piątkowe popołudnie. Tego dnia kierowcy pokonają 5 odcinków specjalnych, rozpoczynając ściganie od próby w Barwałdzie (start pierwszego auta o 15:48). Następnie samochody staną na starcie próby Mucharz (start o 16:11).

Po dwóch oesach załogi zjadą na przegrupowanie pod Młyn Jacka Hotel&SPA w Jaroszowicach, po którym udadzą się na 30-minutowy serwis w Wadowicach. Następnie będą rywalizować na dwóch odcinkach – w Barwałdzie (18:44) i w Mucharzu (19:07). Kolejnym sportowym wyzwaniem będzie wieczorny wyścig w centrum Wadowic.

Urząd Miejski w Wadowicach poinformował, że w dniach od 6 czerwca od godziny 6:00 do 8 czerwca do godziny 22:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z utworzeniem parku serwisowego rajdu. Zostanie zamknięta ulica Sienkiewicza od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Teatralnej oraz od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Nadbrzeżnej 77a oraz w kierunku ulicy Józefa Piłsudskiego bez skrzyżowania.

Mieszkańcy tych ulic otrzymają specjalne nalepki na samochody, by mogli dojechać do swoich posesji. Na potrzeby rajdu zamknięty też będzie parking przy ulicy Sienkiewicza. Wyjątkowo też 6 czerwca nie będzie targu zwierzęcego.

Natomiast 7 czerwca oznakowanie związane z zabezpieczeniem trasy rajdu będzie wprowadzone od godzinach 16:00 do 23:00. Trasa rajdu w centrum Wadowic będzie przebiegać ulicami: START ul.: Jagiellońska – Jana III Sobieskiego – Adama Mickiewicza – Gimnazjalna – Marcina Wadowity – Bohaterów Getta – Piaskowa META.

Sobotnia pierwsza pętla – trzy odcinki – Stryszów (start o godzinie 7:48), Zawoja (start 8:41) i w Maków Podhalański (start 9:39). Po serwisie załogi ponownie pokonają odcinki w Stryszowie (start 11:52) oraz w Zawoi (start 12:45).

Finałową pętlę stanowić będą trzy odcinki specjalne: w Stryszowie (start 15:08), w Zawoi (start 16:01) oraz w Makowie Podhalańskim (start 17:29).

W Makowie Podhalańskim zorganizowana zostanie strefa kibica wraz z telebimami i atrakcjami dla rodzin, a dzień zwieńczy ceremonia wręczenia nagród i koncerty zaproszonych gwiazd.

Rajd w cyklu CEZ, RSMP i Millers Oils HRSMP mierzy łącznie nieco ponad 124 kilometry, które stanowią ponad 31 proc. długości całej trasy.

 

google_news